حمایت نخست وزیر اسلواکی از مداخله روسیه در سوریه

نخست وزیر اسلواکی که کشورش عضو ائتلاف نظامی ناتو است از مداخله روسیه در جنگ داخلی سوریه حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این نشان‌ می‌دهد که در میان کشورهای عضو ائتلاف نظامی ناتو بر سر عملیات نظامی روسیه در سوریه اختلاف وجود دارد. اسلواکی نخستین کشور عضو ناتو است که طرف روسیه را در سوریه گرفته و از مداخله مسکو در این کشور حمایت کرده است.

رابرت فیسکو، نخست وزیر اسلواکی در مصاحبه‌ای با رادیوی این کشور اظهار داشت: چه آمریکا به مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه حمله کند و چه روسیه این کار را انجام دهد در هر دو مورد یک اتفاق یکسان رخ می‌دهد و حاصلش موفقیت است.

وی خاطر نشان کرد حل‌وفصل موفقیت آمیز جنگ در سوریه همچنین نیازمند مشارکت بشار اسد رهبر سوریه است.

این اظهارات در حالی بیان شده‌اند که جنگنده‌های روسیه روز شنبه نیز حملاتشان علیه تروریستهای داعش در سوریه را ادامه دادند و بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، نیروی هوایی این کشور در 24 ساعت گذشته حدود 40 حمله جدید در سوریه اجرا کرده و 49 هدف تروریستها را از بین برده است.

ژنرال ایگور کوناشنکوف، مقام بلندپایه وزارت دفاع روسیه گفت، تروریست‌های داعش به دنبال هدف قرار گرفتن توسط حملات هوایی روسیه تاکتیک‌هایشان را تغییر داده‌ و اقدام به تمرکز زدایی انبارهای مهمات و پستهای فرماندهی خود کرده‌اند اما جنگنده‌های روسیه همچنان مواضع تروریستها را کشف و از بین می‌برند.

انتهای پیام

کد N994436