معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور:

حوزه انرژی محور اصلی تهدیدات امروز دشمن است

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه امروز محور اصلی تهدیدات دشمن، منابع انرژی است، گفت: در طول 8 سال گذشته دیدیم که بالاترین محور تهدید دشمن نفت بوده و امروز با برجامی که شکل گرفته، تصمیمات بین المللی بیشتر حول و محور انرژی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، محمد علی مطیعی در جلسه هماهنگی برگزاری همایش ملی تامین پایدار و امنیت انرژی پدافند غیرعامل که در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: انرژی در کشور ما از سطح وسیعی برخوردار است؛ نیروگاه‌های متعدد و خطوط انتقال انرژی، نیاز به سوخت، ذخایر استراتژیک و آستانه تحمل مردم از محورهای مهم تامین انرژی است.

وی افزود: امروز اگر تامین آب در کشور دچار مشکل شود، آستانه تحمل مردم آسیب می‌بیند و این موضوع خیلی مهم است که باید در اولویت توجه قرار بگیرد.

مطیعی تصریح کرد: متاسفانه امروز ما فاقد تصمیم گیری صحیحی برای بخش انرژی در کشور هستیم و سیاستی که بتواند انرژی را هدایت کند، نداریم و این مشکل، آسیب پذیری انرژی ما را نسبت به عوامل خارجی بیشتر کرده است.

وی عنوان کرد: خواهش داریم که در این همایش و همایش‌های مشابه طوری عمل شود که فقط مسائل علمی انرژی بیان نشود و سیاستگذاری تامین و صیانت از انرژی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام

کد N994392