المیادین:

منصور هادی بالاخره به نشستن بر سَر میز مذاکرات رضایت داد

سیاسی

یک شبکه عربی در خبری فوری از موافقت «منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن برای نشستن بر سَر میز مذاکرات به منظور حل سیاسی بحران این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در نهایت با ورود به مذاکرات سیاسی به منظور حل بحران این کشور موافقت کرد.

بر اساس این گزارش، «اسماعیل ولد الشیخ» پس از سلسله رایزنی های گسترده با هادی سرانجام توانست او را برای ورود به مذاکرات قانع سازد.

این شبکه عربی اعلام کرد که قرار است عبد ربه و دولت فراری وی در اواخر ماه میلادی کنونی وارد مذاکرات سیاسی برای حل بحران یمن شوند.

این در حالی است که پیشتر «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن، در نامه ای به «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل از مواففقت انصارالله برای پیوستن به مذاکرات صلح بر اساس طرح ۷ ماده ای سازمان ملل که ماه میلادی پیشین در جریان مذاکرات عمان ارائه شد، خبر داده بود.

در این نامه آمده بود که سازمان ملل از مذاکرات بدون پیش شرط برای حل بحران یمن حمایت می کند که این امر همچنین مورد حمایت و درخواست انصارالله یمن است.

حزب کنگره ملی یمن به ریاست «علی عبدالله صالح» رئیس جمهوری پیشین یمن نیز در نامه ای با همین مضمون از موافقت خود با طرح سازمان ملل درخصوص پایان دادن به حل بحران یمن، خبر داده بود.

گفتنی است موافقت رئیس جمهوری فراری یمن با ورود به مذاکرات سیاسی برای حل بحران این کشور در حالی صورت می گیرد که وی طی هفت ماه بمباران نقاط مختلف یمن توسط جنگنده های سعودی همواره ضمن حمایت کامل از این حملات، در برابر تمامی راهکارهای سیاسی سنگ اندازی کرد. حملات وحشیانه سعودیها به یمن از آغاز فروردین ماه امسال با درخواست عبد ربه منصور هادی صورت گرفت.