مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه:

روسیه هیچ پیوند استراتژیکی با سوریه ندارد

سپاه پاسداران,سوريه,سپاه,روسيه,حجت‌الاسلام ذوالنور

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: سقوط سوریه به این معنا نیست که اراده ملت سوریه در ایجاد نظام سیاسی محقق نشود بلکه به معنای تقسیم این کشور در میان سرمایه‌گذاران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور صبح امروز 26 مهر ماه در مراسم سالگرد شهدای وحدت که در مجتمع فرهنگی آیه‌ها برگزار شد، اظهار کرد: تعبیر جهان اسلام در خصوص ایران به رژیم صهیونیستی که مهمترین دشمن جمهوری اسلامی است به این دلیل است که آنها نقطه کانونی بیداری اسلامی را جمهوری اسلامی می‌دانند و بقیه کشورها مانند عراق، سوریه خاکریزهایی هستند که برای تسخیر هدف اصلی جمهوری اسلامی باید از میان برداشته شود و امروز دنیا نگران این وضعیت است.

ذوالنور خاطرنشان کرد: نخستین هدف دشمن سقوط کامل نظام اسلامی بود. همچنین هدف دوم نیز تجزیه نظام اسلامی بود که برای تکمیل سناریوی اصلی خود تمامی استان‌های مرزی را دستخوش حادثه و متزلزل کرده‌اند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: در ادامه این جریان تحریم‌ها از طرفی ادامه پیدا کرد و هجوم فرهنگی نیز علیه ایران نیز آغاز شد، به طوری که 124 رادیوی دنیا با 12 زبان علیه ایران به تبلیغ پرداختند، در این بین بیشتر از 16 هزار و 800 شهید ترور تقدیم اسلام و انقلاب شد.

وی ادامه داد: با توجه به این نبرد نامتقارن، امروز جمهوری اسلامی به تعبیر مقام معظم رهبری و امام(ره) به عنوان ام‌القرای کشورهای اسلامی در منطقه می‌درخشد و سران استکبار به این موضوع اعتقاد پیدا کردند که اگر بخواهند صلح و ثبات در خاورمیانه حاکم شود جمهوری اسلامی باید یک طرف این معادل قدرت قرار گیرد.

ذوالنور تصریح کرد: امروزه کشورهای غربی برای ترساندن افکار عمومی دنیا، مرتبا این موضوع را تبلیغ می‌کنند که 5 پایتخت منطقه از جمله بغداد، کابل، دمشق، بیروت، صنعا و یمن در اختیار جمهوری اسلامی است؛ با توجه به این موضوع که ایران در هیچ عرصه‌ای با دشمن برابری نداشت، به عنوان مثال می‌توان گفت در عملیات والفجر هشت، آسمان به نمایشگاهی از انواع هواپیمای فوق‌مدل دنیا تبدیل شده بود و همه دنیا بر علیه ایران موضع گرفته بودند.

مشاورعالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران عنوان کرد: ایستادگی، مقاومت و رشادت کسانی مانند شهید شوشتری، محمدزاده، صیاد شیرازی بود که با تمام شدن جنگ، منطق و شعور در آن‌ها به اتمام نرسید و معنویت و اخلاص این افراد به جنگ منتقل شده و باعث اداره جنگ گردید.

وی اضافه کرد: شهید شوشتری در میدان‌های مبارزه مردانه ایستادگی کرد و در مقابل هجوم نرم که یکی از عرصه‌های هجوم دشمن، ‌ایجاد تفرقه مذهبی و جنگ مذهبی بود ایستاد.

ذوالنور ادامه داد: در زمان رییس‌جمهوری بوش، نظریه‌پردازان غربی نظریه برخورد تمدن‌ها را مطرح کردند و به دنبال این نظریه، حادثه صهیونیستی تخریب برج‌های دو قلوی تجارت جهانی در نیویورک اتفاق افتاد که بهانه‌ای برای اسلام هراسی و نیز انحراف افکار عمومی علیه جهان اسلام شد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در تحقق نظریه برخورد تمدن‌ها، وقتی دشمن از این راهبرد نتیجه نگرفت راهبرد خود را تغییر داد؛ به‌گونه‌ای که راهبرد برخورد تمدنی و جنگ تمدن‌ها را به راهبرد جنگ درون تمدنی عوض کرد.

وی گفت: برخورد درون تمدنی، راه‌اندازی جنگ‌های فقهی و مذهبی و خرج کردن از جیب مسلمانان از جمله راه‌کارهای کشورهای غربی بود، لذا همه امکانات خود را در این راستا بسیج کرد و با تسخیر افغانستان وعراق مسلمانان را به جان هم انداختند اما از این برخورد تمدن نیز نتیجه‌ای نگرفت.

ذوالنور افزود: امروزه هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که یکپارچگی جمهوری اسلامی و حکومت عراق را قبول نداشته باشد، لذا از طریق دگرگون کردن راهبرد خود، جنگ درون تمدنی را پایه‌ریزی و حضور خود را در منطقه از کشورهای اسلامی و ذخایر نفتی مسلمانان تامین کردند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه شهید شوشتری و محمدزاده از محوری‌ترین فرماندهان مقابله با جنگ درون تمدنی بودند، گفت: شهید شوشتری درعرصه‌هایی که آلوده به جریان‌های تکفیری بود در شرق ایران، تقریب مذاهب شیعه وسنی و جلب اعتماد سران و قبایل حضور پیدا کرد و نهایت توان خود را در این راه صرف کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وضعیت موجود در سوریه و یمن خاطرنشان کرد: امروزه موج حرکت غربیان در کشور سوریه به طور محسوسی معکوس شده‌است و عقب‌نشینی قابل توجه‌ای داشته‌ است، به طوری که نگاه آنها به بشار اسد با دو سال گذشته متفاوت است و همگی به این موضوع واقف هستند که حمایت معنویت جمهوری اسلامی باعث تحول در سوریه شده است.

ذوالنور تصریح کرد: چین نیز مخالف تسخیر سوریه است و روسیه نیز دست به اقداماتی در سوریه زده، اما روسیه هیچ پیوندی استراتژیک با سوریه ندارد، بلکه جنگ روسیه جنگ قدرت و نفوذ است چرا که می‌داند اگرسوریه سقوط کند، روزنه تنفس آن تنگ می‌شود و میدان جولان غربی‌ها افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

کد N994281