یک مقام قضایی عنوان کرد

فرهنگ‌سازی مهمترین لازمه برگزاری انتخابات باشکوه است

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: برای برگزاری خوب و باشکوه انتخابات باید منشور اخلاقی‌حقوقی انتخابات تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، غلامعلی دهشیری در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان یزد اظهار کرد: تهیه منشور با تأسی به آیات قران کریم، روایات معنوی اهل بیت(ع) و سخنرانی‌های مقام معظم رهبری می‌تواند نقشه راه همه دست‌اندرکاران انتخابات و فعالان این عرصه باشد.

وی پیش‌بینی بحران‌ها و تنش های حوزه های انتخاباتی و شعب اخذ رأی را بهترین برنامه برای پیشگیری از جرائم انتخاباتی دانست و اظهار کرد: مسائل و موضوعات مبتلابه استان از هم‌اکنون مشخص است و می‌توان پیش‌بینی کرد که چه مسائلی بستر بحران‌های آینده خواهد بود.

این مقام قضایی بر نقش حائز اهمیت و اثرگذار اصحاب رسانه در انتخابات نیز صحه گذاشت و تصریح کرد: جلب مشارکت حداکثری رسانه‌ها در این حماسه ملی علاوه بر حرکت در جهت برگزاری انتخابات باشکوه و با عظمت با تشکیل جلسات توجیهی و آموزشی نقش بی‌بدیلی در جهت پیگشیری از جرائم انتخاباتی نیز خواهد داشت.

وی اظهار کرد: جرائم در چند بخش نامزدها و طرفداران، عوامل نظارتی و رسانه‌ها و همچنین عوامل اجرایی امکان شکل‌گیری دارند که باید برای هر یک از اقشار و طیف‌ها برنامه‌های پیشگیرانه متناسب تدوین کرد.

دهشیری، فرهنگ‌سازی را مهمترین لازمه برگزاری انتخابات باشکوه دانست و بیان کرد: باید با فرهنگ‌سازی بی‌اعتمادی‌ها را به حداقل رساند تا انتخاباتی در حد شور و شعور مردم برگزار شود.

وی تصریح کرد: باید با کار و ابزار فرهنگی این مسئله در جامعه نهادینه شود که منصب در اسلام مسئولیت و ابزار خدمت به مردم است.

رییس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: در نامزدها نباید احساس تکیف بر احساس مسئولیت غلبه پیدا کند؛ چرا که حضور نامزدهای احساس تکلیف کرده، بدون احساس مسئولیت در قبال نظام مقدس و مردم فهیم و همیشه در صحنه، انتخاباتی توأم با اتهامات و حوادثی همچون حوادث سال 88 را رقم خواهد زد.

انتهای پیام

کد N994242