کوثری:

آزمایش موشکی عماد در جهت تقویت بنیه دفاعی کشور بوده است

مجلس شوراي اسلامي,موشک عماد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آزمایش موشکی عماد را در راستای تقویت بنیه دفاعی و حفاظت از مرزهای جغرافیایی کشور دانست.

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: ما براساس روال گذشته آزمایش موشکی عماد را انجام دادیم، در قطعنامه 2231 نیز طراحی کلاهک اتمی و موشک بالستیک منع شده و این آزمایش موشکی نیز نه برای کلاهک اتمی طراحی شده و نه به موشک بالستیک ارتباطی داشته است.

وی افزود: موشک عماد در چارچوب سلاح‌های متعارف است و ما همانطور که در گذشته برای تقویت بنیه دفاعی کشور این کار را انجام دادیم اکنون هم نه تنها آنرا وظیفه ذاتی خود می‌دانیم بلکه برای تقویت بخش موشکیمان این کار را انجام خواهیم داد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه آزمایش موشکی اخیر به هیچ عنوان به موضوع برجام ارتباطی نداشته است‌، ادامه داد: اینکار نه خلاف چارچوب قانونی است و نه به برجام ربطی داشته است بلکه مساله متعارفی است که قبلا آن را انجام داده‌ایم و اکنون هم برای تقویت بنیه دفاعی و حفاظت از مرزهای جغرافیایی این کار را می‌کنیم.

کوثری تصریح کرد: غربی‌ها می‌خواهند ما نه تنها موشک نداشته باشیم حتی می‌خواهند یک سلاح پیش پا افتاده و جزئی هم در اختیارمان نباشد تا بتوانند بر کشور ما مسلط شوند و به خواسته خود برسند.

وی در پایان گفت: چرا کشورهایی مثل آمریکا و رژیم اشغالگر قدس که کلاهک اتمی در اختیار دارند، مورد تعرض قرار نمی‌گیرند و چرا کسی به آنها نمی‌گوید که کار خلافی می‌کنند، اما ما که در چارچوب متعارف کاری انجام می‌دهیم عنوان تخلف به خود می‌گیرد، در حالی که تخلف اصلی و ریشه‌ای از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام می‌شود و نه ایران.

انتهای پیام

کد N994151