امیر اسماعیلی:

پدافند هوایی نیمی از کشور را در رزمایش «محرم» پوشش می‌دهد

سیاسی

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در رزمایش محرم نیمی از کشور را به طور مستقیم و کل کشور را به طور غیر مستقیم در شبکه یک پارچه پدافند هوایی پوشش می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در رزمایش محرم نیمی از کشور را به طور مستقیم و کل کشور را به طور غیر مستقیم در شبکه یک پارچه پدافند هوایی پوشش می دهد.

وی در خصوص سامانه هایی که در این رزمایش مورد استفاده قرار می گیرد، بیان داشت: در این رزمایش از سامانه های ارتفاع متوسط مرصاد و ارتفاع پایین و نیز موشک های دوش پرتاب علیه اهداف مختلف استفاده می شود.

امیر اسماعیلی با اشاره به اینکه تست گرم سامانه های بدون رادار نیز در این رزمایش انجام می شود، افزود: همچنین در رزمایش مشترک «محرم»، پرتاب موشک زمین به هوای «شلمچه» از سامانه مرصاد به طرف پهپادهای فرضی مهاجم را نیز خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دراین رزمایش پشتیبانی لازم را از نیروهای سطحی نیز خواهیم داشت، اظهار کرد: استفاده از پدافند سامانه «فکور» جهت کنترل و فرماندهی و اجرای برنامه های از پیش تعیین نشده جهت ارزیابی توان نیروها در مواقع غافل گیری، از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای این رزمایش است.