نکو: بسته اقتصادی دولت به چگونگی تحقق اقتصاد مقاومتی توجه دارد

مجلس شوراي اسلامي,اقتصاد مقاومتی

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در بسته اقتصادی دولت به مسائلی چون نحوه حمایت از تولید و صادرات و چگونگی تحقق اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی‌های خوبی انجام شده است.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در بسته اقتصادی دولت به مسائلی چون نحوه حمایت از تولید و صادرات و چگونگی تحقق اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی‌های خوبی انجام شده است.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: به دنبال نامه 4 وزیر به رییس‌جمهور راه‌کارهای حل مشکلات مطرح شده توسط تیم اقتصادی دولت نیز در بسته اقتصادی دولت پیش‌بینی شد.

به گفته نماینده مردم رباطکریم در مجلس، همراهی خوب و اثربخش در بستر تعامل و همفکری تیم اقتصادی دولت را در تحقق اهداف میان مدت و بلند مدت اقتصادی بسیار حائز اهمیت دانست.

وی افزود: باید از شکل‌گیری چنین اراده‌ و زمان‌بندی‌ایی در دولت خوشحال باشیم. دولت برای حل چالش‌های اقتصادی برنامه زمان‌بندی و تدریجی دارد تا موانع و مشکلات اقتصادی به مرور رفع شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بازار تقاضا در دوره انتظار به سر می برد، گفت: اگر وضعیت اسف‌بار حاکم بر بخش تولید به درستی درک نشود شاید دوره شش ماهه اجرای برجام تا رفع تحریم‌ها به این بخش خسارت قابل توجهی بزند. یکی از شاه‌کلیدهای اقتصاد مقاومتی تولید و بخش خصوصی است. دولت حتما به این نتیجه رسیده که بدون همراهی بخش غیردولتی اقتصاد نمی‌تواند مشکلات را رفع کند.

نکو افزود: تمرکز بسته اقتصادی بر روی حمایت از تولید از طریق تسهیلات بانکی و تنظیم روابط عرضه و تقاضا می‌تواند دولت را موفق‌تر از گذشته کند. اگر دولت فقط تولید یا مصرف را به تنهایی مورد توجه قرار می‌داد مسلما گرفتاری موجود تداوم می‌یافت. طرف تقاضا انتظاراتی دارد که پس از اجرای برجام برآورده نمی‌شود چرا که قیمت کالا باید به شدت کاهش یابد به همین دلیل حمایت همزمان از بخش‌های تولید و تقاضا می‌تواند شرایط نامناسب اقتصادی را برگرداند.

نماینده مردم رباطکریم در مجلس از کارگزاران نظام به ویژه همکارانش در مجلس شورای اسلامی خواست تا دولت را در اجرای موفق‌تر بسته اقتصادی دولت همراهی کنند.

انتهای پیا

کد N993924