سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت شهادت فرمانده حزب‌الله در سوریه

سیاسی

دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (یکشنبه) در سخنانی ضمن تبریک به خاطر شهادت "حسن محمد الحاج"، یکی از رهبران مقاومت که هفته گذشته در درگیری‌های اطراف ادلب و حما در سوریه به شهادت رسید، وی را یکی از مهمترین ارکان و ستون‌های مقاومت از آغازش تاکنون معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در این سخنرانی که به مناسبت هفتمین روز از شهادت حسن محمد الحاج، معروف به ابومحمد الاقلیم، فرمانده نیروهای حزب‌الله در سوریه ایراد کرد، گفت: شهید الحاج یکی از ارکان اصلی و ستون‌ها و کسانی بود که در مقاومت از ابتدای فعالیتش مشارکت داشت.

وی افزود: الحاج ابومحمد تمام زندگی‌اش را در راه مقاومت گذاشت و نقش بزرگی در مقاومت علیه اسرائیل دارد.

سیدحسن نصرالله در این سخنرانی اعلام کرد: از مهمترین ویژگی‌های بارز شخصیتی الحاج ابومحمد صفات اخلاقی و تدین ممتاز ایشان و پایبندی دقیقشان به احکام شرعی بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: الحاج ابومحمد همواره پیش بینی می‌کرد که به شهادت خواهد رسید اما خداوند عمر ایشان را مبارک گرداند تا در راه مقاومت یکی از شکوفه‌های نورسته باشد و ایشان از سال 1982 در راه مقاومت فعالیت کرده و هرگز زندگی‌شان را در خارج از این راه سپری نکردند.

ادامه دارد

کد N993787