نتایج یک نظر سنجی نشان داد؛

دو سوم اسرائیلی با عقب‌نشینی از قدس شرقی موافقند

فلسطين

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی که توسط یکی از روزنامه‌های عبری‌زبان انجام شد، نشان داد تقریبا دو سوم مردم تل‌آویو با عقب‌نشینی کامل ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشین‌ها از قدس شرقی موافق‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل ازپایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، طبق جدیدترین نظرسنجی روزنامه عبری‌زبان "معاریو"، 66 درصد مردم تل‌آویو که در این نظرسنجی شرکت کردند با عقب‌نشینی کامل ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشین‌ها از قدس شرقی موافق‌ و در مقابل 29 درصد با این مساله مخالفند.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شد که از ابتدای ماه جاری میلادی فلسطینی‌ها در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی در قدس و مسجد الاقصی انتفاضه‌ای را آغاز کرده‌اند.

در جریان این درگیری‌ها بیش از 40 فلسطینی شهید و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. در مقابل هفت سرباز صهیونیستی نیز کشته شدند.

طبق نتایج این نظرسنجی نزدیک به 67 درصد مردم تل‌آویو از شیوه برخورد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم با انتفاضه فلسطینی‌ها ناراضی هستند.

همچنین 61 درصد شرکت‌کنندگان اعمال تحریم اقتصادی علیه فلسطینی‌های ساکن اراضی 48 را تایید کرده و 29 درصد با این مساله مخالف هستند.

در خصوص مسائل امنیتی نیز، 65 درصد از فلسطینی‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی اعلام کردند حین رفت و آمد در نزدیکی محله‌های یهودی‌نشین و شهرک‌ها احساس امنیت نمی‌کنند.

انتهای پیام

کد N993619