چرا شرکتهای هواپیمایی نمی‌توانند بر فراز ایران پرواز کنند؟

واحد مرکزی خبر نوشت: نشریه کریستین ساینس مانیتور در گزارشی این پرسش را مطرح کرده است که چرا شرکت های هواپیمایی نمی توانند بر فراز ایران یا دریای خزر پرواز کنند؟

در این گزارش آمده است شرکت هواپیمایی کتی پسیفیک هنگ کنگ اعلام کرد پروازهایش را بر فراز ایران متوقف کرده است. این شرکت هواپیمایی نگرانی درباره موشک های کروز روسی که از کشتی های روسی مستقر در دریای خزر به سوی سوریه شلیک می شوند را عامل این تصمیم خود اعلام کرده است. این در حالی است که یک نهاد فعال در زمینه ایمنی هوایی به شرکت های هواپیمایی درباره موشک های روسی که به سوی سوریه شلیک می شوند، هشدار داده است

تصمیم شرکت هواپیمایی کتی پسیفیک برای تغییر مسیر پروازهایش پس از ان اتخاذ شد که روسیه عملیات نظامی خود را علیه جنگجویان (گروه تکفیری صهیونیستی) داعش در سوریه آغاز کرد. این عملیات در روز سی ام ماه سپتامبر با شلیک موشک های کروز روسی از کشتی های جنگی مستقر در دریای خزر آغاز شد.

شرکت هواپیمایی کتی پسیفیک در بیانیه ای اعلام کرد: «با توجه به شرایط منطقه، کتی پسیفیک همه پروازهای خود را از پنجشنبه گذشته تا اطلاع ثانوی بر فراز ایران و دریای خزر به حالت تعلیق در آورده است .

در این بیانیه همچنین آمده است: «ما به ارزیابی اوضاع بر اساس رویدادهای روزانه همچنان ادامه می دهیم.»
آژانس ایمنی هوایی اروپا هفته گذشته با صدور بیانیه ای به شرکت های هواپیمایی درباره موشک های کروز روسی که از طریق کشتی های روسی مستقر در دریای خزر به سوی اهدافی در سوریه شلیک می شوند، هشدار داد . در این بیانیه آمده است این موشک ها باید از حریم هوایی ایران و عراق و در سطح پایین تر از مسیر پروازی هواپیماهای تجاری عبور کنند. کتی پسیفیک نیز اعلام کرد عدم پرواز بر فراز حریم هوایی عراق؛ افغانستان، اوکراین و سوریه سیاست دیرینه اش بوده است. آژانس ایمنی پرواز اروپا اعلام کرد در بیانیه ای صادر اقدام به ارائه توصیه های خاصی نکرده است، بیانیه ای که برای آگاهی خطوط هواپیمایی درباره خطرات احتمالی پیش رو صادر شده است. ایرفرانس نیز این هفته اعلام کرد در پی صدور این هشدار، اقدامات خاصی را در ارتباط با پرواز در حریم هوایی ایران و دریای خزر اتخاذ می کند.

از زمان سرنگون شدن هواپیمای بوئینگ 777 شرکت هواپیمایی مالزی در سال گذشته در بحبوحه درگیری ها میان جدایی طلبان مورد حمایت روسیه و نیروهای دولتی اوکراین، شرکت های هواپیمایی درباره پرواز بر فراز مناطق درگیری با احتیاط بیشتری عمل می کنند

دو سوم دویست و نود و هشت مسافر هواپیمای مالزیایی هلندی بودند و سازمان هواپیمایی دانمارک این هفته با صدور بیانیه ای اعلام کرد این هواپیما به سبب اصابت موشک سطح به هوایی که از منطقه تحت کنترل جدایی طالبان مورد حمایت روسیه شلیک شده بود، سرنگون شد.
این آژانس همچنین اعلام کرد این هواپیما هرگز نمی بایست در این منطقه پرواز می کرد زیرا اوکراین باید این حریم هوایی را به روی هواپیماهای غیر نظامی می بست . این آژانس افزود به هیچ کسی درباره خطرات پرواز هواپیماهای مسافری در این منطقه هشدار داده نشده بود.
سازمان هواپیمایی روسیه اعلام کرد مسکو از سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری -ایکائو- خواسته است تحقیقات جدیدی را درباره علت سرنگون شدن این هواپیمای مالزیایی آغاز کند.

این هواپیما در روز هفدهم ژوئیه سال دو هزار و چهارده در بحبوحه درگیری های بین جدایی طلبان تحت حمایت روسیه و نیروهای دولتی اوکراین سرنگون شد.

در تحقیقات پانزده ماهه سازمان هواپیمایی هلند دقیقا اعلام نشده است چه کسی این موشک را شلیک کرده است اما در این گزارش آمده است این موشک از منطقه ای به وسعت سیصد و بیست کیلومتر مربع شلیک شده است . بر اساس نقشه های منتشر شده از سوی شورای امنیت ملی اوکراین، در زمان وقوع این حادثه، همه این مناطق تحت کنترل جدایی طلبان تحت حمایت روسیه قرار داشت

روسیه و شورشیان تأکید می کنند اگر این هواپیما با شلیک یک موشک از بین رفته است در نتیجه این موشک باید از سوی ارتش اوکراین شلیک شده باشد.

اولگ استورچووی معاون سازمان هواپیمایی روسیه در یک کنفرانس تلویزیونی اعلام کرد: «کمیسیون روسیه به شدت با نتیجه گیری نهایی ارائه شده مخالف است. این نتیجه گیری اساسا اشتباه است.» او همچنین گفت: «برداشت من این است که کمیسون تحقیقات اقدام به انتخاب گزینشی از شواهد کرده است تا به نتیجه گیری مورد نظر خود برسد.»

52308

کد N993614