آزادی بخش اعظم شهر بیجی و آغاز عملیات گسترده نیروهای عراقی در شمال تکریت

جنگ,عراق,داعش

ارتش عراق و نیروهای مردمی در دومین مرحله آزادسازی استان صلاح الدین بخش اعظم شهر بیجی را آزاد و عملیات گسترده‌ای را برای پاک‌سازی مناطق شمال تکریت آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین عراق اعلام کرد که نیروهای مشترک عراقی عملیات آزادسازی منطقه "الفتحه" در شمال تکریت را با هدف کنترل بر مسیر مواصلاتی تکریت-کرکوک آغاز کرده‌اند.

به گفته این مقام عراقی، ارتش و نیروهای مردمی ارتفاعات "مکحول" و مجتمع کاخ‌های ریاست جمهوری را در در استان صلاح الدین آزاد کرده و 60% شهر بیجی را از تروریست‌های داعش پس گرفتند.

نیروهای عراقی اخیرا عملیات جدی و مهمی را برای آزادسازی کامل استان صلاح الدین و الانبار آغاز کرده‌اند. مسئولان عراقی تاکید دارند که مرکز اطلاعاتی ائتلاف چهارگانه ایران، روسیه، عراق و سوریه نقش زیادی در کمک به ارتش عراق برای هدف قرار دادن داعش داشته است.

نیروهای عراقی در راستای عملیات خود اخیرا پالایشگاه بیجی در چند کیلومتری شهر بیجی واقع در استان صلاح الدین و همچنین بخش شرقی شهر البغدادی در استان الانبار را آزاد کرده‌اند.

ارتش و نیروهای مردمی عراقی در منطقه "التأمیم" واقع در غرب رمادی، مرکز استان الانبار نیز پیشروی کرده و کنترل چند ساختمان و مرکز را در این منطقه به دست گرفتند. طی عملیات عراقی‌ها در غرب رمادی ده‌ها داعشی از پای درآمده‌اند.

در همین راستا خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق اعلام کرد که طی روزهای آینده محاصره شهر رمادی تکمیل خواهد شد تا عملیات ضربتی برای آزاد سازی آن آغاز شود.

وی گفت: عملیات آزادسازی الانبار براساس برنامه مشخص و جدول زمانی ادامه دارد و نیروهای ارتش برای ادامه عملیات خود علیه تروریست ها آمادگی کامل دارند.

اگر نیروهای عراقی بتوانند استان صلاح الدین و الانبار را به طور کامل پاکسازی کنند تنها استان نینوا به ویژه شهر موصل مرکز این استان در دست داعش باقی می‌ماند و نیروهای عراقی می‌توانند با جدیت بیشتری عملیات آزادسازی این استان را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام

کد N993558