حجت‌الاسلام رفیعی:

تشیع انگلیسی عامل ظهور بدعت در جامعه است

عاشورا,شیعه

عضو جامعة المصطفی العالمیه عنوان کرد: تشیع انگلیسی برگرفته از تبلیغات دشمن به شیعیان لطمه می زند و عامل بدعت در جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم،حجت‌الاسلام ناصر رفیعی شنبه شب در جمع سوگواران سید الشهدا در حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: عاشورا هشدار و نهیب فراوانی را با خود به همراه داشت که بارها امام حسین(ع) قبل و در زمان عاشورا نسبت به آن متذکر شده بود اما بی توجهی به هشدارهای سید الشهدا(ع) موجب رقم خوردن واقعه کربلا شد.

عضو جامعة المصطفی العالمیه افزود: ظهور بدعت یکی از هشدارهای مهم عاشورا بود همچنین از دیگر هشدارهای عاشورا می توان به کاهش معنویت و نشناختن حق و باطل و عمل نکردن به حق و بی بصیرتی نسبت به حق اشاره کرد.

وی تصریح کرد: اگر سر شخصیتی مانند شیخ فضل الله نوری بر دار رفت و اطرافیان دست می زدند و یا در محراب شخصیت هایی را کشتند و یا آن فرد که به ظاهر متدین و مذهبی بود و می گفت طبق تفسیر قرآن مطهری را کشتم همه این ها به دلیل نشناختن حق و بی بصیرتی است.

حجت الاسلام رفیعی خاطرنشان کرد: افراد یا نمی دانند حق چیست و یا می داند و از عمل کردن به حق می هراسند در این میان به طور کلی مردم چند دسته هستند عده ای حق پذیرند و تعدادی حق ستیزند و برخی ساکتین در برابر حق هستند که این افراد خطر بیشتری دارند.

وی گفت: برای حق پذیری باید حق را به خوبی شناخت برخی حق را نمی شناسند و آن را به خود می دهند یعنی تصور می کنند دین من، روش زندگی و موضع گیری های من حق است.

عضو جامعة المصطفی العالمیه تصریح کرد: ما دیدیم مثلا در برجام نیز عده ای موافق و مخالفند و هر دو می گویند حق با ماست در واقع در مجلس رای ها به هم نزدیک بود و هم مخالف و هم موافق داشت در این زمینه در برنامه ریزی ها نیز هر دولتی می گوید حق با من است و در مدیریت ها هم هر کس حق را با خود می داند.

وی عنوان کرد: در این میان باید حق را شناخت حق یعنی مطابق با واقع برای تشخیص حق؛ باید دانست که عالم خدایی دارد عقل و حس و اعتماد هم از راههای مهم برای شناخت حق است ما در واقعه عاشورا هم به این مساله پی می بریم هرچند پیامبر (ص) معیار حق را علی (ع) برشمرد و عده ای حق را نشناختند.

حجت الاسلام رفیعی خاطرنشان کرد: در جامعه باید کسی باشد که نمی دانم نگوید و در همه زمینه ها اطلاعاتی داشته باشد که مدعیان جانشینی پیامبر(ص) بسیاری از مطالب را نمی دانستند در حالی که علی(ع) درب علم بود.

وی با هشدار نسبت به تبلیغات دشمن گفت: شبکه های مبارزه با دین این شبها فعال تر می شوند در واقع هیچ شبکه هایی این قدر علیه شیعه نبوده و حتی برخی به نام تشیع انگلیسی به شیعیان لطمه می زنند این افراد تلاش می کنند چهره شیعه را مخدوش نمایند.

انتهای پیام

کد N993506