حمله با چاقو به نامزد انتخابات شهرداری در کلن آلمان

"هنریته رکر"، نامزد مستقل انتخابات شهرداری در شهر کلن آلمان، در حمله‌ ضاربی مسلح به چاقو مجروح و روانه بیمارستان شد. پلیس هویت ضارب را فاش نکرده است. دست‌کم ۴ تن دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مقامات پلیس کلن آلمان اعلام کردند که "هنریته رکر"، نامزد مستقل انتخابات شهرداری‌ها در یکی از باجه‌های تبلیغات انتخاباتی در شهر هدف حمله با چاقو قرار گرفت و زخمی شد.

یک سخنگوی پلیس شهر کلن اعلام کرد که ضارب با چاقو به سمت رکر حمله‌ور شد و به جز او چهار تن دیگر را نیز مورد اصابت قرار داد. بنا به گفته‌ی این مقام جراحات یکی از مجروحان، جدی و وخیم است.

پلیس شهر کلن اعلام کرد که خطر مرگ رکر را تهدید نمی‌کند؛ با این‌حال وضع جراحات او "جدی" است.

به گزارش شبکه دویچه‌وله، این حادثه در باجه‌ تبلیغاتی حزب "دموکرات مسیحی" در یکی از محله‌های اصلی شهر کلن رخ داد. هر شنبه، بازاری محلی در این محله برپاست و حادثه در میان ازدحام جمعیت رخ داد.

فردریک شورن،یکی از همکاران این نامزد انتخابات شهرداری‌ها به خبرگزاری آلمان گفت که دست‌کم یک نفر دیگر از اعضای کمپین انتخاباتی رکر در این حمله مجروح شد.

پلیس ضارب را دستگیر کرده است. مقامات پلیس هویت ضارب را فاش نکردند و فقط اعلام کردند که ضارب، مردی ۴۴ ساله است.

رکر از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ میلادی در شورای شهر کلن مسئولیت امور اجتماعی، ادغام‌پذیری مهاجران و محیط زیست را برعهده داشت.

"یوخن اوت"، نامزد رقیب رکر از حزب سوسیال دمکرات، اعلام کرد که تا زمانی که از وضعیت سلامتی رکر اخبار تازه‌ای اعلام نشود و وضعیت سلامتی او رو به بهبود نرود، همه‌ی فعالیت‌های انتخاباتی خود را به حالت تعلیق درمی‌آورد.

انتخابات شهرداری در شهر کلن امروز یک‌شنبه برگزار خواهد شد. هنریته رکر از سوی برخی احزاب از جمله حزب راست‌گرای "دموکرات مسیحی" و حزب سبزها حمایت می‌شود. با این‌حال او مستقل نامزد شده است و نماینده‌ی رسمی حزب مشخصی برای انتخابات نیست.

انتهای پیام

کد N993463