نتانیاهو و کری در برلین باهم دیدار می‌کنند

رژيم صهيونيستي,فلسطين

مقام‌های اسرائیلی و آمریکایی از دیدار وزیر امور خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در برلین آلمان در چند روز آتی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزای فرانسه، مقام‌های اسرائیلی و آمریکایی زمان دقیق دیدار جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را اعلام نکردند اما نتانیاهو پیشتر اعلام کرده بود که قرار است روز چهارشنبه با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دیدار کند.

مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که جان کری درباره تمایلش برای دیدار با رهبران اسرائیلی و فلسطینی حول محور ناآرامی‌ها در سرزمین‌های اشغالی که اخیرا رخ داده، سخن گفته بود.

وی ادامه داد: من می‌توانم این مساله را تایید کنم که جان کری احتمالا با نتانیاهو در آلمان دیدار خواهد کرد اما جزئیات درباره این مساله نهایی نشده است.

مقام‌های واشنگتن گزارش‌ها درباره برنامه‌های وزیر امور خارجه آمریکا برای دیدار با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و عبدالله دوم پادشاه اردن را که تلاش می‌کند بحران در منطقه را خنثی کند، تایید نکردند.

یکی از مقام‌های دولت تل آویو نیز گفت: جزئیات درباره دیدار وزیر امور خارجه آمریکا و نتانیاهو در حال بررسی است اما این دو موافقت کردند که در جریان سفر نتانیاهو به برلین با یکدیگر دیدار کنند.

این اخبار در حالی منتشر شده که جان کری به اروپا سفر کرده تا در میلان، مادرید و پاریس در نشست‌هایی شرکت کند.

جان کری پیشتر گفته بود که به منظور کاهش تنش‌ها به دلیل ناآرامی‌های موجود در سرزمین‌های اشغالی قصد دارد در چند روز آتی به خاورمیانه سفر کند.

انتهای پیام

کد N993423