تکذیب اعزام نیروهای ویژه کوبا به سوریه

سوريه

دولت کوبا گزارش‌ها درباره اعزام نیروهای ویژه این کشور به سوریه برای پشتیبانی از دولت دمشق را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "جراردو پنالور"، یکی از مقامات وزارت امور خارجه کوبا رسما گزارش‌ها مبنی بر اعزام نیروهای ویژه از سوی دولت هاوانا را به سوریه رد کرد و اطلاعات درباره حضور احتمالی نیروهای ویژه کوبا در سوریه را بی‌پایه و اساس خواند.

موسسه مطالعات کوبا و کوبا- آمریکا مستقر در دانشگاه میامی آمریکا هفته گذشته گزارش‌هایی را از منابع غیررسمی مبنی بر اینکه نیروهای ویژه کوبا در سوریه مستقر شده تا از دولت بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور و حضور روسیه در سوریه حمایت کنند، رد کرده بود.

فاکس نیوز نیز گزارش این موسسه را روز چهارشنبه بار دیگر منتشر کرده و از قول یکی از مقام‌های آمریکایی که خواست نامش فاش نشود این مساله را تایید کرد.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید نیز روز پنج شنبه اعلام کرده بود که دولت آمریکا شواهدی مبنی بر تایید گزارش‌های موجود در اعزام نیروی ویژه کوبا به سوریه برای حمایت از بشار اسد در اختیار ندارد.

دولت هاوانا در دهه‌های 70 و 80 میلادی نیروهایی را برای حمایت از دولت‌های چپگرا در آنگولا و اتیوپی اعزام کرده بود اما از آن زمان تاکنون در هیچ عملیات نظامی در خارج از کشور دخالت نداشته است.

انتهای پیام

کد N993386