تمام جملات عجیب حسن عباسی در یک روزنامه/ از نقش امپریالیسم در چیپس و پنیر تا خط و نشان برای ظریف

آفتاب یزد نوشت: از زمین و زمان سخن می‌گوید و توپش همیشه پراست. یک وقت هایی از فرهنگ و گاهی از سیاست و بعضی اوقات از اقتصاد و اگر هم شد از تاریخ و... خلاصه در همه زمینه‌ها صاحب نظر مآبانه! حرف می‌زند، به عنوان یک اهل فن پشت این تریبون و آن تریبون، پشت این میز و آن میز، در این دانشگاه و آن دانشگاه، حضور می‌یابد و سخنرانی‌های جنجالی به پا می‌کند و ولوله‌ای در بین مخاطبانش ایجاد.

البته گاهی حرف هایش آن قدرعجیب است که کلیپ‌ها و بخش هایی از فیلم صحبت او در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شود و برخی را به خنده و گروهی را به تامل و بقیه را هم به تاسف وا می‌دارد. از ادعایش درباره انگیزه ساخت کارتون "یوگی و دوستان "به قصد توهین به حضرت نوح(ع)! بگیرید تا صهیونیست دانستن کوروش کبیر! همه ازجمله کشفیات این استراتژیست فلسفه دان است.

هرچند نظر دادن جرم نیست و هر بیانی و حکایتی، قابل احترام یا لااقل شایسته گوش دادن، اما چون کسی که نام استادی را به روی خود حمل می‌کند باید اندکی با بقیه تفاوت داشته باشد، مردم توقعشان این است که از استاد، سخنانی بشنوند کارشناسانه‌تر و مستندتر و در ورای تصورات و به هم ربط دادن کلمات.

حتما نام استاد حسن عباسی را شنیده‌اید اگر هم نه! تصویر او را چند دقیقه‌ای بر روی کلیپ‌ها و سی دی‌ها ملاحظه کرده‌اید. او کسی است که می‌گوید غربی‌ها وی را با عنوان "کسینجر اسلامی" می‌شناسند، کسینجر اسلامی کشور ما، اگرچه حیطه نظراتش گسترده تر از یکی دو زمینه و فیلد خاص است و موضع شفافی هم در بسیاری جهات از خود بروز نمی‌دهد، اما یک نکته را به خوبی می‌توان از صحبت‌ها و جهت‌گیری‌های او دریافت و آن اینکه آب وی با اصلاحات و اصلاح طلبان در یک جوی نمی‌رود و برای همین هم معمولا، گفته هایش، مخالف آن چیزی است که جناح چپ از اوضاع جهان استنباط می‌کند.

شاید نگاه عباسی به بسیاری از موضوعات و طرح دشمن سازی‌های او در خیالاتش است که باعث شده هر بار از تئوری توطئه سخن گوید. حتی اگر درباره "چیپس و پنیر" حرف بزنیم! بازهم به خیال استاد، دست امپریالیسم و صهیونیسم و غرب در کار است تا جان فرزندان مردم را به خطر بیندازد؛ البته این گفته ما هم مبالغه نیست چرا که گویا یکی از سخنرانی‌های معروف وی درباره توطئه در مورد چیپس و پنیر بوده!

اما اخیرا در جدیدترین سخنرانی! این چهره، در جمع دانشجویان رفسنجان، برجام و ظریف را هدف آماج حملات قرار داده و گفته " امیدواریم این برجام به نتیجه برسد اما اگر نشود، این دوستانی که این خنده‌های دیپلماتیک را می‌زنند آن موقع آن‌ها می‌دانند و ما! چون که ما نمی‌نشینیم که قاسم سلیمانی و حسین همدانی و یک عده آدم دیگر بروند خونشان را در سرزمین‌های دیگر برای امنیت این کشور بدهند، بعد این دوستان بگویند حالا نشد!" این فرد اضافه کرده: "وی (احتمالا یکی از دولتمردان) می‌گوید شش قدرت جهانی را نشاندیم پای میز مذاکره! خدا با ما یک جدال احسن کرد، یک نمونه مشکل دیگر بوجود آورد که مشخص شود تیم مذاکره‌کننده ما و تیم دیپلماسی‌مان چقدر قوی هست؛ ۵۰۰ تا حاجی ما در منا شهید شدند، ۶۵ نفر هنوز مفقود هستند؛ مایی که می‌توانستیم طی ۲۲ ماه دیپلماسی، شش قدرت جهان را پای میز مذاکره بیاوریم، این ما بودیم که اینقدر قدرت داشتیم هی‌خندیدیم

صحبت‌های استاد، تا حدی تند پیش رفته که از حرف‌هایش می‌توان اینگونه استنباط کرد که او حتی درگذشت هموطنانمان و حادثه تلخ منا را به آزمونی از سوی خداوند ربط داده است تا پرودگار از این طریق تیم دیپلمات‌های کشورمان از جمله ظریف را نزد مردم ذلیل کند! وی همچنین با بیان اینکه آنچه در برجام و مجلس رخ داده مهندسی بوده است در آستانه عملیاتی شدن برجام در روز 26 مهرماه، می‌گوید از فردا، هم رکود خواهیم داشت هم تورم و اضافه می‌کند "ببینید که چه طور بعضی از جناح‌های سیاسی ما خودشان را با این گزاره‌های این چنینی(احتمالا برجام و توافق ) از چشم مردم می‌اندازند و از چشم خدا."

2727

 

 

کد N993377