دیدار نیچروان بارزانی با وزیر امور خارجه کشورمان

نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان آخرین تحولات روابط دوجانبه، مسائل عراق و منطقه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روند پیشرفت همکاریهای اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق اظهارکرد : دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای رفع موانع ، همه گامهای لازم را برای ارتقاء و تعمیق مناسبات فیمابین برخواهد داشت.

وی با اشاره به ارزیابی های مسئولان بخشهای اقتصادی و تجاری در عرصه های دولتی و خصوصی ابراز امیدواری کرد با اهتمام بیشتر مقامات عراقی ، زمینه های پیشرفت توافقات حاصله تسهیل گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان با حمایت از وحدت و تمامیت ارضی عراق خاطرنشان ساخت که باید با اراده دولتمردان عراقی و همبستگی هرچه بیشتر ، زمینه های آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش حاکمیت دولت مرکزی بر آن فراهم گردد.

در این دیدار نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق اظهار کرد :خرسندیم که با به نتیجه رسیدن تلاشهای وزیر امور خارجه و تحقق توافق برجام ، زمینه های گشایش اقتصادی بیشتری در روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق متبلور خواهد گردید.

وی این تلاشها را تبریک گفت و تصریح کرد : همه طیف های عراقی با اراده ای جدی در صدد مقابله با افراط گرایی و تروریسم در عراق هستند.

انتهای پیام

کد N993218