مشعل دست به دامن روسیه شد

ایرنا نوشت: خالد مشعل رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی «حماس» روز شنبه از روسیه خواست به رژیم صهیونیستی برای توقف اقدامات علیه فلسطینیان، فشار آورد.

به نوشته پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی، مشعل در تماس تلفنی با «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه و نماینده ویژه این کشور در خاورمیانه و آفریقا، جزئیات اقدامات تجاوزکارانه نظامیان صهیونیست در کرانه باختری، بیت المقدس اشغالی و نوار غزه را تشریح کرد.
مشعل در این تماس از معاون وزیر امور خارجه روسیه خواسته است که با توجه به نفوذ بین المللی این کشور، به سران رژیم صهیونیستی برای توقف اقدامات سرکوبگرانه علیه ملت فلسطین و مقدسات آنها، اعمال فشار کند.
بوگدانوف نیز ضمن ابراز انزجار از حوادث جاری در سرزمین های اشغالی فلسطین، وعده داد که مسکو تمام تلاش خود در این زمینه به کار خواهد برد.
طبق اعلام منابع حماس، خالد مشعل در راستای تلاش برای توقف اقدامات صهیونیست ها علیه فلسطینیان، تماس ها و دیدارهایی با طرف های عربی، اسلامی و بین المللی برقرار کرده است.
مناطق مختلف کرانه باختری و قدس شرقی از هفته ها پیش شاهد درگیری ها و تنش میان نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی بوده است.
درگیری های زمانی شدت یافت که شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست به یورش های خود به بیت المقدس و مسجدالاقصی ادامه دادند که هدف از آن ها، اجرای توطئه تقسیم زمانی و مکانی آن میان مسلمانان و یهودیان بود.
طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین، نظامیان صهیونیست از ابتدای ماه اکتبر (9 مهر)، 41 فلسطینی از جمله هفت کودک و یک زن را در کرانه باختری، قدس اشغالی و نوار غزه به قتل رسانده اند.

4949

کد N993185