جرمی کوربین نایب رییس کمپین خلع سلاح هسته‌ای می‌شود

سیاسی

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلستان قرار است نقش تازه‌ای را به عنوان نایب رییس کمپین خلع سلاح هسته‌ای ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از گاردین، جرمی کوربین این مقام را در خلال کنفرانس دو روزه لندن در روز شنبه خواهد پذیرفت. پذیرش این نقش بر مخالفتش با سلاح‌های هسته‌ای در مواجه با انتقادهای کابینه‌ی در سایه تاکید می‌کند.

رهبر حزب کارگر مخالفت شدید خود را با سلاح‌های هسته‌ای اعلام کرده است و در ماه گذشته گفت که در صورتی که نخست‌وزیر شود به رییسان دفاعی خواهد گفت که هرگز از سیستم سلاح هسته‌ای تریدنت استفاده نکنند.

انتصاب کوربین درگیری بین وی و اعضای برجسته کابینه سایه را در مورد سلاح‌های هسته‌ای برجسته می‌کند. هیلاری بن، وزیر خارجه کابینه سایه معتقد است که بریتانیا به عامل بازدارنده مستمر در دریا نیاز دارد.

او و دیگر وزیران در سایه شامل تام واتسون، قائم مقام رهبران این حزب باور دارند که حمایت از تمدید تریدنت برای متقاعد کردن رای دهندگان در مورد این که می‌توانند به حزب کارگر در تامین امنیت اعتماد کنند، ضروری است.

کیت‌ هادسون، دبیر کل کمپین خلع سلاح هسته‌ای گفت که این کنفرانس مهم‌ترین جلسه فعالان ضد هسته‌ای در این دوره به شمار می‌رود.

کمپین خلع سلاح هسته‌ای از زمانی که جرمی کوربین کمپین انتخاباتی خود را ارائه کرد با افزایش حمایت‌ها مواجه شده است. این سازمان در ماه ژوئن 30 عضو را جذب کرده بود اما اکنون به ثبت نام بیش از 200 نفر در ماه روبه‌رو است.

مخالفت شدید کوربین با سلاح‌های هسته‌ای انتقادهایی را از درون اعضای پارلمانی حزب کارگر از زمانی که وی به عنوان رهبر انتخاب شد، برانگیخته است. با این حال حامیان کوربین می‌گویند که افزایش حمایت‌ها از کمپین خلع سلاح هسته‌ای نشان می‌دهد که چطور پیروزی کوربین در حال ایجاد شور و شوق سیاسی و رای وستمنیستر از کمپین‌های ضد هسته‌ای به سمت کمپین ضد ریاضت است.

انتهای پیام

کد N993131