محسن رضایی در دیدار سفیر روسیه:

روسیه در جنگ با داعش از تبلیغات غربی‌ها واهمه به خرج ندهد

سیاسی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به سفیر روسیه، گفت: روسیه از تبلیغات غربی‌ها واهمه به خرج ندهد. آنها چون دیدند بمباران شما موثر بوده است از توافق اولیه‌ای که با شما کردند پشیمان شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «لوان جارگاریان» سفیر روسیه در ایران با سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کرد.

در این دیدار که عصر روز شنبه در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، دو طرف با اشاره به سابقه روابط ایران و روسیه و اهمیت ارتقای این تعاملات، بر عزم دو کشور برای ایجاد امنیت و مبارزه با پدیده تروریسم تاکید کردند.

رضایی در این دیدار به اهمیت داد و ستد اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: لازم است موانع تجارت و سرمایه گذاری میان دو کشور شناسایی شوند و با از میان برداشتن این مشکلات، سطح روابط اقتصادی به شکل چشم گیری افزایش یابد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه از نقش آفرینی روسیه در مبارزه با داعش در خاک سوریه تشکر کرد و گفت: امیدواریم با همکاری های منطقه ای، امنیت پایدار در منطقه پدید آید. آمریکا در منطقه در بن بست کامل است. امنیت منطقه در دوران آقای اوباما بدتر ازاقای بوش شده است.

رضایی گفت: روسیه، ایران، سوریه و عراق با بدترین دشمنان بشریت درحال نبرد هستند. تکفیری‌ها کسانی هستند که انسانها را زنده زنده می‌سوزانند. بنابراین نبرد با آنها موجب کسب اعتبار و حیثیت بین‌المللی خواهد شد. روسیه از تبلیغات غربی‌ها واهمه به خرج ندهد. آنها چون دیدند بمباران شما موثر بوده است از توافق اولیه‌ای که با شما کردند پشیمان شده‌اند.

«لوان جاگاریان» نیز با ابراز خوشنودی از این دیدار گفت: روابط با ایران، برای روسیه دارای اهمیت ویژه‌ای است و امیدواریم همکاری‌های دو جانبه ایران و روسیه، با سفر وزیر انرژی روسیه به تهران گسترش یابد.

در این دیدار علی رضایی معاون پژوهش، اطلاع رسانی و امور بین الملل دبیرخانه مجمع، مرادی رئیس مرکز مطالعات آسیای میانه و قفقاز وزارت امور خارجه و تنی چند از مدیران دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضور داشتند.