۰
کاظم صدیقی:

وصیت‌نامه سردار همدانی حجت را بر سیاستمداران طلبکار تمام کرد

  • ۲۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
حسین همدانی,شهادت سردار حسین همدانی

امام جمعه موقت تهران گفت: دلاور مردانی مثل سردار همدانی افتخارشان این است که زیر پرچم علوی، شجاعت و مردانگی را از امیرالمومنین (ع) آموختند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در مراسم بزرگداشت شهید سردار حسین همدانی گفت: وصیت‌نامه شهید حاج حسین همدانی حجت را بر سیاستمداران طلبکاری که هیچ‌گاه در سختی‌ها نبوده‌اند و در خیلی از صحنه‌ها نیستند و بیشتر به دنبال پست و مقام‌اند تمام کرد.

وی با بیان اینکه دشمن همیشه در حال دشمنی کردن است افزود: دشمن امروز ما را بمباران فرهنگی می‌کند، به عفت دختران‌مان هجمه وارد کرده و قشون خود را وارد دانشگاه‌ها کرده است. برخی از جریانات سیاسی که گاهی کارشان به فتنه می‌رسد قشون دشمن در داخل کشور هستند و همه این‌ها سنگر و جبهه‌هایی است که باید در آن‌ها حضور داشته باشیم.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: دشمن در فضای مجازی در حال هجمه وارد کردن است و این یک جنگ تمام‌عیار است که تا درون خانه‌ها نفوذ کرده است. مقام معظم رهبری شورای عالی فضای مجازی را تشکیل دادند و توقع بود که قدمی در این راه برداشته شود تا جوان‌ها اسیر فرهنگ غرب نشوند ولی فعلا کاری انجام نشده است.

وی تاکید کرد: امروز جهاد اصغر شما جهاد در مرحله اخلاق و فرهنگ‌سازی است و جهاد اکبر گذشتن از همه چیز است. شهید همدانی برای ما الگو و حجت بود و در حریم اهل بیت عصمت و طهارت تا جان داشت از جبهه خداحافظی نکرد اما در عین حال اهل عبادت، رکوع و سجده و کار خیر نیز بود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: بالای هر کار خیری یک مقام و درجه‌ای هم هست و نباید هیچ وقت همت خود را پایین بگیریم. هیچ درجه‌ای بالاتر از شهادت در راه خدا نیست و شهادت هم اتفاقی و تصادفی نیست بلکه خداوند شهدا را انتخاب می‌کند و اراده‌اش بر این قرار می‌گیرد که حیف است چنین عنصری در بستر بمیرد.

وی همچنین بیان کرد: دلاور مردانی مثل سردار همدانی افتخارشان این است که زیر پرچم علوی، شجاعت و مردانگی را از امیرالمومنین (ع) آموختند. مومن باید با خدا معامله کند. برای خدا ایثار کند، از ولایت دفاع کند، دین را در عالم نشر دهد و زمینه را آماده کند تا امام زمان (عج) پرچم را از ولی فقیه زمان بگیرد.

صدیقی با بیان اینکه امام زمان (عج) نمی‌تواند با آدم‌های ترسو و سازشکار حکومت جهانی تشکیل دهد، گفت: زندگی را باید در جبهه و مصاف معنی کرد. برای مرد خدا جایی نیست که با دشمن مصاف ندهد. مقاومت مرز نمی‌شناسد و سردارانی همچون شهید همدانی با نثار خون‌شان چنین مساله‌ای را ثابت کردند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.