پزشکیان: نباید با توهین و دعوا در داخل کشور به جان هم بیفتیم

سیاسی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: اصلاحات انقلاب نیست، بلکه به معنای تغییر اصلاحی و نه تغییر دعوایی است، نباید با توهین و دعوا در داخل کشور به جان هم بیفتیم، سعی کنیم با مستندات علمی پیش برویم نه با فحش و دعوا.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مسعود پزشکیان در همایش عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با عنوان "ایران پساتحریم" با ارایه گزارشی از کمیسیون بررسی برجام مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان حاضر در کمیسیون بررسی برجام به جای اینکه با شواهد علمی به بررسی برجام بپردازند به محکوم کردن تیم مذاکره کننده مشغول بودند.

وی افزود: فردی که برجام را بررسی می‌کند باید بی‌طرف باشد و بدون غرض ورزی به بررسی علمی برجام بپردازد، اما متاسفانه کمیسیون برجام راه درستی را پیش نرفت و محکوم کردن تیم مذاکره کننده کار اشتباهی بود.

پزشکیان با اشاره به غرب تاکید کرد: آن ها نمی خواهند که ایران قدرتمند شود اما جوانان ما ثابت کردند که اگر بخواهند می توانند کارهای بزرگی انجام دهند و برای همین سر میز مذاکره با ایران نشستند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، دعوا و جنگ با دنیا را راه حل مشکلات کشور ندانست و گفت: ما نباید با دنیا دعوا کنیم، بلکه باید با زبان خوش با همه صحبت کنیم، اما اگر کشوری به دنبال دعوا و جنگ با ما باشد ما نیز طبیعتا باید واکنش نشان دهیم.

وی گفت: این تصور نباید ایجاد شود که ما اکنون برجام را تصویب کردیم و توافق حاصل شد، پس درهای کشور را باز کنیم تا سرمایه گذاران خارجی جنس‌های خود را وارد کشور کنند، بلکه باید و باید بر روی پای خود بایستیم، خودمان چرخ های تولید را راه بیندازیم و بر توان داخلی تکیه کنیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان امروز باید به این باور برسند که ما از کشورهای دیگر دنیا چیزی کم نداریم و باید پیشرفت کنیم، اظهارکرد: ما باید با زبان گفت‌وگو و آرامش با دنیا صحبت کنیم و با پرورش استعدادهای داخلی و حمایت از نخبگان کشور خود را هم تراز و بلکه بالاتر از کشورهای توسعه یافته دنیا بکنیم.

پزشکیان تاکید کرد: نوع گفت‌وگوی تهاجمی با دنیا کاملا غلط است، اینکه رئیس جمهور کشوری پشت تریبون جهانی قطعنامه‌های شورای امنیت را کاغذ پاره بخواند غلط است و تبعات منفی بسیاری برای کشور خواهد داشت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر شروع تحریم‌های آمریکا علیه ایران را از سال 58 عنوان کرد و گفت: با تحریم‌های صورت گرفته روزانه 350 میلیارد تومان بازار جهانی را از ما گرفته اند، کالاهای جهانی را 15 درصد گرانتر می‌خریم و به قیمت ارزان می‌فروختیم و تازه این محصولات و کالاهای وارداتی هم حاصل کارخانجاتی است که از رده خارج شده‌اند. اینها تنها درصد کوچکی از مضراتی است که با تحریم‌ها گریبان ما را گرفته است.

پزشکیان افزود: حدود 800 میلیارد دلار پول مملکت در عرض هشت سال دولت گذشته بر باد رفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اصلاحات انقلاب نیست، بلکه به معنای تغییر اصلاحی و نه تغییر دعوایی است، نباید با توهین و دعوا در داخل مملکت به جان هم بیفتیم، سعی کنیم با مستندات علمی پیش برویم نه با فحش و دعوا.

وی تاکید کرد: باید با زبان منطق در مجلس پیش می رفتیم و این درست نیست که بدون هیچ استناد علمی فردی بگوید اگر حرف مرا نپذیرید بر روی شما بتن می ریزم.

وی در خصوص انتخابات پیش رو گفت: استانی شدن انتخابات گامی رو به جلو بود که متاسفانه تصویب نشد و اکنون نیز کسانی رای می آورند که نفوذ بیشتری داشته باشند و در نهایت نیز منجر به تشکیل مجلس غیر کارشناسی خواهد شد.

انتهای پیام

کد N993051