سیمور هرش: بسیاری از مقام‌های پاکستانی از مخفیگاه بن لادن اطلاع داشتند

سسیمور هرش معتقد است بسیاری از مقام های دولتی پاکستان از مخفیگاه بن لادن رهبر سابق القاعده در کشورشان مطلع بودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیمور هرش، روزنامه نگار محقق و نویسنده مطالب سیاسی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی.ان.ان گفت، بسیاری از افراد درسیستم بروکرات پاکستان می دانستند که مخفیگاه اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده کجاست.

وی گفت: سیستم راداری پاکستان بسیار پیچیده است و با کمک آمریکا ساخته شده؛ دو طرف برای مقابله با شوروی و جنگ نیابتی در افغانستان در سال های 1970 تا 1980 این سیستم را ایجاد کردند؛ به خاطر داشته باشید که ما با بن لادن و سایر گروه‌های افراطی به همین طریق ارتباط برقرار کردیم و آمریکا از آنها برای مقابله با روس ها بهره برد.

وی با تایید صحبت های وزیر دفاع سابق پاکستان که گفته بود مقام ها در دولت اسلام آباد همه چیز را می‌دانند، ادامه داد:‌ سوابق موجود نشان می‌دهد که چنین حرفی صحت دارد.

احمد مختار، وزیر دفاع سابق پاکستان پیشتر گفته بود که رهبری ارشد غیرنظامی و نظامی پاکستان درباره حضور بن لادن در کشور خیلی پیشتر از حمله نیروهای ویژه آمریکایی در 2011 می دانست. این مقام ارشد سابق وزارت دفاع پاکستان گفته بود،‌ آصف علی زرداری، رییس جمهوری سابق، اشفق پرویز کیانی، وزیر سابق دفاع و رییس ستاد مشترک ارتش همگی از وجود بن لادن مطلع بودند.

انتهای پیام

کد N992995