سردار احمدی مقدم در جمع خبرنگاران:

حمایت ایران از سوریه هیچگاه مخفی نبوده است

سیاسی

رئیس ستاد پشتیبانی مردم یمن، گفت: ایران در سوریه هیچ‌گاه مخفی نبوده و از همان روز اول در مبارزه با تروریست‌ها به صورت علنی وارد کار شده‌ و از نظام سوریه در برابر تروریسم تکفیری حمایت کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم عصر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار شهید حسین همدانی در حسینیه فاطمه‌الزهرا(س) در تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به ادعاهای غربی‌ها درباره حضور نظامی و دخالت جمهوری اسلامی ایران در کشورهای منطقه از جمله سوریه، اظهار داشت: آنها همواره علیه جمهوری اسلامی ادعا می‌کنند و تلاش می‌کنند تا ما را به انفعال در پاسخگویی وادار کنند.

وی افزود: حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه هیچ‌گاه یک امری مخفی نبوده و جمهوری اسلامی از همان روز اول در مبارزه با تروریست‌ها به صورت علنی وارد کار شده‌ است و از نظام سوریه در برابر تروریسم تکفیری و حامیان آن حمایت کرده است.

رئیس ستاد پشتیبانی مردم یمن تصریح کرد: هر وقت مسئولان ما مصلحت بدانند و ضرورت داشته باشد حتی تصور می‌کنم که جمهوری اسلامی از اینکه حضور مستقلی در مبارزه با تروریسم داشته باشد، ابایی ندارد؛ اما تاکنون مسئولان ما چنین ضرورتی ندیده‌اند و جمهوری اسلامی هم آنقدر شهامت دارد که اگر بخواهد در جایی کاری انجام دهد، آن را علنی بگوید و واهمه‌ای از کسی نداشته باشد.

سردار احمدی‌مقدم همچنین درباره تاثیر شهادت سردار همدانی در روند همکاری ایران و مقاومت سوریه، گفت: سردار همدانی گرچه در آغاز راه، کار را شروع کرد و پایه‌گذار بسیج مردمی در روزهایی بود که حتی دمشق نیز در آستانه سقوط قرار داشت، اما حرکتی که آغاز شده امروز توسط سرداران دیگری ادامه خواهد یافت و پرچم آن را به دوش خواهند کشید؛ امروز بسیجیان سوری را می‌بینیم که به صورت پاک‌باخته و جان‌برکف به مکتب دفاعی جمهوری اسلامی و امام راحل پیوستند و از کشور خود در برابر تروریست‌ها دفاع می‌کنند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم امروز همدانی‌ها را باید در جوانان سوری که در کشور خود به دفاع مشغولند، جستجو کرد.

رئیس ستاد پشتیبانی مردم یمن همچنین در پاسخ به این سئوال که واکنش همرزمان سردار همدانی به شهادت ایشان در ادامه این مسیر چگونه خواهد بود، تصریح کرد: امروز یکی از مشکلات مسئولان در جمهوری اسلامی جلوگیری از هیجان بزرگی است که در جوانان برای دفاع از حرم آل‌الله به وجود آمده است؛ چرا که همه دوست دارند در این میدان حضور پیدا کنند و فداکاری کنند. در هر صورت باید گفت سردار همدانی رهروان زیادی دارد، چرا که خودش در جاده ولایت و لقاء الی الله حرکت کرده است.