احمدی‌نژاد در جمع خبرنگاران:

ایران هیچ واهمه‌ای در اعلام حمایت از سوریه ندارد

سیاسی

رئیس جمهور سابق کشورمان گفت: حمایت ایران از سوریه مستشاری و معنوی است و بنده فکر نمی‌کنم که اگر ایران بخواهد طور دیگری از مقاومت حمایت کند، از کسی واهمه اعلام کردن آن را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی‌نژاد در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار سرلشگر شهید همدانی که عصر امروز در حسینیه فاطمه‌الزهرای میدان سپاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص شهادت سردار همدانی، اظهار داشت: خود شهادت یک مقام عالی است که خداوند به بندگان خاص خود عطا می‌کند. در واقع یک زندگی عالمانه است که خدا به بندگان خوبش عنایت می‌کند.

وی در خصوص وضعیت منطقه گفت: وضعیت منطقه هم معلوم است. مستکبرین در تمام جبهه‌ها در حال عقب‌نشینی هستند.

رئیس جمهور سابق گفت: مستکبرین سنگرهایشان را دارند از دست می‌دهند و همه قوای خود را بسیج کرده‌اند که با ایجاد اختلاف بین ملتها و درگیری داخلی و ساختن گروه‌ها و گروهک‌هایی که از جنس صهیونیست‌ها هستند، اما ظاهر مسلمان دارند، ملت‌های منطقه را به جان هم بیندازند.

وی با بیان اینکه این گروه‌های تروریستی جنسشان با صهیونیست‌ها یکی است و یک منشاء دارند، ادامه داد: آنها می‌خواهند این گروه‌ها را به جان ملت‌ها بیندازند و ملت‌ها را مشغول کنند.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند ملت‌های منطقه انرژی خود را تخلیه کنند و توان خود را نیز مستهلک کرده تا آنها فرصت و راه فراری برای خود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه در شرایطی که دشمن با نقاب دین و اسلام و برخی آرمان‌های آسمانی به میدان آمده است، گفت: شکستن نقاب دشمن کار سختی است اما شهادت در اینجا به کمک می‌آید.

رئیس جمهور سابق کشورمان تصریح کرد: شهادت مثل انفجار روشنایی است که می‌درخشد و تمام پرده‌ها را کنار زده و غبارها را می‌زداید و حقیقت را نیز عریان می‌کند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه رسانه‌های غربی ادعا می‌کنند که حضور ایران در سوریه تنها مستشاری نیست، گفت: آنها خودشان همه جای دنیا حضور دارند و حمایت علنی می‌کنند. پایگاه‌های نظامی و اطلاعاتی ایجاد کرده و به کشورهای دیگر لشگرکشی می‌کنند. آنها انسان‌ها را می‌کشند و در مناطق مختلف ناو جنگی دارند و این را حتی خودشان نیز می‌دانند.

وی با بیان اینکه ایران رسما اعلام کرده است که از مقاومت حمایت می‌کند، ادامه داد: این حمایت مستشاری و معنوی است و بنده فکر نمی‌کنم که اگر ایران بخواهد طور دیگری حمایت کند، از کسی واهمه اعلام کردن آن را داشته باشد.