ترامپ، جورج بوش را مقصر حملات 11 سپتامبر دانست

نامزد پیشرو جمهوری ‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا در جریان مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی بلومبرگ رئیس جمهور سابق کشورش را به گونه‌ای مسئول حملات تروریستی 11 سپتامبر سال 2001 میلادی دانست.

به گزارش خبرگزاری داشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه تلویزیونی بلومبرگ، دونالد ترامپ، نامزد پیشرو جمهوری ‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا در پاسخ به این سوال که ضمن رسیدگی به بحران بالقوه چطور امنیت مردم آمریکا را حفظ کرده و باعث افتخار آنها می‌شوید؟ گفت: فکر می‌کنم من از همه رئیس جمهورها بیشتر به فکر این مسائلم و از همه آنها شایسته‌ترم. وقتی درباره جورج واکر بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا حرف می‌زنیم فروریختن مرکز تجارت جهانی در ذهنمان نقش می‌بندد.

دونالد ترامپ در این مصاحبه به گونه‌ای جورج بوش را مسئول حملات تروریستی 11 سپتامبر سال 2001 میلادی که جان 2977 تن را گرفت، می‌داند.

مجری شبکه بلومبرگ در واکنش می‌گوید: صبر کن، شما نمی‌توانی جورج بوش را مقصر آن حمله بدانی.

ترامپ در پاسخ گفت: درست است او رئیس جمهور بود. مقصر دانستن یا ندانستن او تفاوتی ایجاد نمی‌کند اما او رئیس جمهور بود. مرکز تجارت جهانی در دوران ریاست جمهوری جورج بوش فرو ریخت.

وی سپس به انتقاد از واکنش دولت به تیراندازی در مدرسه ابتدایی سندی هوک پرداخت که در آن 20 تن از دانش آموزان و شش تن از کارکنان مدرسه در سال 2012 میلادی کشته شدند.

دونالد ترامپ افزود: اگر به مدرسه سندی هوک نگاه کنید، آن مردم همچنان نیازمند کمک هستند. این یک فاجعه است. دولت در جریان ریاست جمهوری باراک اوباما ثابت کرده که بدبخت و فاجعه زده است. نیاز ما رهبری است که در حال حاضر نداریم.

در همین حال جب بوش، برادر جورج بوش و نامزد پیشرو جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی در دفاع از برادرش در توییتر نوشت: چقدر رقت‌انگیز است که از این رئیس جمهور برای حملات 11 سپتامبر انتقاد شود. ما مورد حمله قرار گرفتیم و برادرم ما را در امنیت نگه داشت.

این در حالی است که ترامپ در مصاحبه اخیر خود با سی ان ان نیز بار دیگر از جورج بوش انتقاد کرده و جنگ در عراق را یک اشتباه وحشتناک توصیف کرد.

انتهای پیام

کد N992872