کمال خرازی در جمع خبرنگاران:

بشار اسد خط قرمز ماست/آینده سوریه باید تابع اراده مردم باشد

سیاسی

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، با تاکید براینکه بشار اسد خط قرمز ماست، گفت: گفته‌ایم که باید اسد بماند و آینده سوریه باید تابعی از اراده مردم باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در حاشیه نشست مقدماتی کنفرانس امنیتی مونیخ که امروز شنبه در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران، گفت: در این نشست درباره ریشه‌های بی ثباتی در منطقه صحبت کردیم که یکی از عوامل آن عدم موفقیت شورای امنیت است.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی یادآور شد: مسئولیت این شورا ایجاد صلح و ثبات در دنیاست اما ما شاهد ائتلاف‌های خارج از شورای امنیت هستیم که دلیلش ناتوانی این شورا بوده و همین موضوع عامل تضعیف بیشتر این شورا خواهد شد.

وی با اشاره به انفعال شورای امنیت در قبال اقدامات جاه‌طلبانه برخی گروه‌ها و کشورها در منطقه گفت: شورای امنیت باید نقشی فعال‌تر در این خصوص داشته باشد.

خرازی همچنین در خصوص حضور بشار اسد در سوریه نیز گفت: بشار اسد خط قرمز ماست و گفته‌ایم که باید بماند و آینده سوریه باید تابعی از اراده مردم باشد. باید دید که خواست مردم سوریه چیست .

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، همچنین درباره اقدامات عربستان نیز گفت: عربستان باید از جاه‌طلبی‌های خود کوتاه آمده و به فکر ایجاد ثبات در منطقه باشد.