در دیدار با رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان انگلیس

کاردار ایران در لندن: بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و انگلیس زمینه‌ساز تقویت گفت‌وگوهاست

سیاسی

محمدحسن حبیب‌الله زاده کاردار کشورمان در لندن با کریسپین بلانت رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان انگستان دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دو طرف در این دیدار در زمینه مناسبات دو جانبه، روابط پارلمانی و تحولات خاورمیانه بحث و تبادل نظر کردند.

حبیب‌الله زاده در این دیدار به تشریح تحولات اخیر در مناسات دو کشور پرداخت و بازگشایی سفارتخانه‌ها را زمینه ساز تقویت تماس‌ها و گفت‌وگو بین دو کشور عنوان کرد.

وی با اشاره به پایان روند قانونی تصویب برجام ابراز امیدواری کرد: دولت انگلستان بر اساس مفاد برجام هرچه زودتر دستورالعمل های اجرایی لغو تحریم ها را به دستگاههای داخلی خود ابلاغ نماید.

کاردار کشورمان در انگلستان با اشاره به تحولات منطقه و لزوم مقابله همه جانبه با تروریزم، خواستار مداخله و فشار بین‌المللی برای پایان دادن به حملات نظامی به یمن و کشتار مردم بی دفاع این کشور شد.

کریسپین بلانت رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان انگلستان نیز در این دیدار با استقبال از آغاز مناسبات دیپلماتیک بین دو کشور، این امر را برای پیشبرد همکاری های فیمابین در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی اقدامی مثبت و ضروری دانست.

بلانت با اشاره به خطرات و تهدیدات داعش علیه منطقه خاورمیانه و اروپا از جمله انگلستان بر ضرورت مقابله با آن تاکید و همکاری کشورهای منطقه و استفاده ظرفیت کشورهای فرامنطقه ای برای این موضوع را مهم ارزیابی کرد.

وی بر لزوم حل و فصل مسایل منطقه خاورمیانه به ویژه جلوگیری از توسعه داعش در عراق و سوریه و حل سیاسی بحران یمن تاکید کرد.

رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان انگلستان با اذعان به جایگاه برتر منطقه ای جمهوری اسلامی ایران، علاقمندی پارلمان این کشور برای گفت‌وگو و توسعه مناسبات پارلمانی با مجلس شورای اسلامی را مورد تاکید قرار داد و آمادگی کمیته سیاست خارجی برای تبادل هیئت های پارلمانی را ابراز داشت.

انتهای پیام

کد N992839