کمپین نتانیاهو برای توقف حمایت مالی غرب از تشکیلات خودگردان فلسطین

فلسطين

رژیم صهیونیستی در ادامه اقدامات خصمانه‌اش علیه فلسطینی‌ها، در صدد به راه اندازی کمپین رسانه‌ای و سیاسی علیه تشکیلات خودگردان فلسطین و محمود عباس است که هدف آن توقف حمایت‌های مالی کشورهای غربی از تشکیلات خودگردان فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این خصوص گفت: تصمیم راه‌اندازی این کمپین پس از "رسوایی" اخیر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که اسرائیل را به اعدام احمد مناصره، کودک فلسطینی در قدس متهم کرد، اتخاذ شد؛ در حالی که این کودک زنده و در یکی از بیمارستان‌های اسرائیل تحت درمان است.

پیشتر محمود عباس در ذکر نام کودکی که به ضرب گلوله صهیونیست‌ها کشته شد، اشتباه کرده و نام احمد مناصره 13 ساله که زخمی شده بود را بیان کرد، در حالی که پسر عموی وی با نام حسن مناصره 15 ساله به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی در همان رخداد به شهادت رسید. رژیم صهیونیستی به نحو فاحشی از این اشتباه سوء استفاده کرده و عباس را شخصی "دروغگو" به شمار آورده و شهادت حسن مناصره و حدود 20 فلسطینی دیگر را نادیده گرفته است. تمامی این افراد به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند، با این که امکان بازداشت آنها وجود داشت.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در مقام انتقام‌جویی از تشکیلات خودگردان کمپین سیاسی و رسانه‌ای را در غرب علیه عباس با تکیه به این رخداد و همچنین اظهارات اخیر عباس و مسئولان تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش حماس از عملکرد اسرائیل درخصوص الاقصی، آغاز خواهد کرد.

این کمپین قرار است از روز چهارشنبه و پس از دیدار آتی نتانیاهو با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در برلین کلید بخورد.

طبق گفته منابع سیاسی در تل‌آویو، این کمپین به این امر اشاره دارد که دست یابی به هرگونه آتش بسی میان دو طرف بعید است.

انتهای پیام

کد N992760