۰
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

احیاء امربه معروف و نهی از منکر؛ مهم‌ترین راهکار کاهش وقوع جرم

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: راه‌حل اساسی پیشگیری از وقوع جرم احیاء امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، حجت الاسلام والمسلمین «محمدکاظم بهرامی» در بیست و دومین مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح، در ایلام اظهار کرد: یکی از مسائل مهمی که باید به آن پرداخته شود بحث امربه‌معروف ونهی از منکر است و احیاء این فریضه مهم باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد؛ چراکه اما حسین (ع) هدف از قیام خود را امربه‌معروف و نهی از منکر عنوان کرده است.

وی بابیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر موضوع بسیار مهی است و بالاترین فریضه محسوب می‌شود، افزود: اگر امربه‌معروف و نهی از منکر به معنای واقعی صورت بگیرد جرائم به‌شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ادامه داد: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی که حاصل جانفشانی شهدا و امام شهدا است نیروهای مسلح ما دارای قدرت و تأثیرگذاری در منطقه وجهان هستند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه ایران اسلامی امروز در منطقه حرف اول را می‌زند، تصریح کرد: یکی از وظایف مهم نیروهای مسلح امربه‌معروف و نهی از منکر است که قانون آن به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه امربه‌معروف ونهی از منکر همان پیشگیری از وقوع جرم است و در سطح نیروهای مسلح باید به‌صورت جدی صورت گیرد، ادامه داد: راه‌حل اساسی پیشگیری از وقوع جرم پابرجا بودن امر به معروف و نهی از منکر است و این هم یک وظیفه فردی و اجتماعی است که همه باید به این مهم توجه جدی داشته باشند.

بهرامی خاطرنشان کرد: باید هیچ‌وقت از پیشگیری از جرائم کوتاه نیاییم و خوشبختانه سطح وقوع جرم در نیروهای مسلح هرساله کاهش پیدا می‌کند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور بابیان اینکه فرار از خدمت جرم خاص نظامی بود و تقریباً بیشترین جرم در نیروهای مسلح را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم راهکارهای اساسی و منطقی می‌خواهد و این موضوع دائما باید در دست بررسی باشد تا به روش‌های جدید دست یافت.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.