رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور:

تهدیدات آمریکایی‌ها تا ده سال آینده ادامه خواهد داشت

سازمان پدافند غيرعامل

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت: تهدیدات امریکایی‌ها تا ده سال آینده، خواسته یا نخواسته ادامه خواهد داشت و این موضوع باید در همه برنامه‌های توسعه زیرساختی مد نظر قرار گیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در دومین همایش سالانه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت با اشاره به بیانات رهبری درباره پدافند غیرعامل اظهار کرد: نگاه مقام معظم رهبری به پدافند غیرعامل، بر پایه آسیب ناپذیر کردن کشور در برابر تهدیدات است و این تکلیف سنگینی است که تنها با شناخت تهدیدها، پیامدهایشان و تأثیرات آنها بر حوزه‌های گوناگون می‌توان ضمن داشتن یک مدیریت قوی، این تهدیدات را نیز بی‌اثر کرد.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که در مناقشات منطقه‌ای، حضور نظامی مستقیم نداشته باشد، گفت: اوباما در سخنانی، گفته است که امریکا با حضور نظامی در مناطق مختلف آسیبهای بسیاری دیده است ونتایج این حضورموفقیت‌آمیز نبوده است، به همین دلیل آنها به این جمع‌بندی رسیده‌اند که در مناقشات منطقه‌ای حضور نظامی مستقیم نداشته باشند، بلکه قدرتهای منطقه‌ای همسو و هم‌پیمان را محور قرار داده و آنها را تقویت نمایند.

جلالی در ادامه اظهار کرد: باید بدانیم بعد از برجام هم تهدید وجود دارد و همانطور که مقام معظم رهبری تأکید فرمودند، درگیر یک جنگ جدی هستیم و خواسته یا نخواسته تهدیدات آمریکایی‌ها تا ده سال آینده ادامه خواهد داشت. این موضوع باید در همه برنامه‌های توسعه زیرساختی مد نظر قرار گیرد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: انتظار آمریکایی‌ها از تحریم‌ها، در مقطع شروع اجرای برجام این بود که وقتی وارد ایران می‌شوند همه مردم در فقر و گرسنگی باشند و جیره روزانه دریافت کنند، اما زمانی که بررسی انجام گرفت متوجه شدند هیچ اتفاقی به وقوع نپیوسته است.

او با اشاره به اینکه کشاورزی ایران توانسته است دربرابر تحریم‌ها مقاومت کند، اظهار کرد: به عقیده آمریکایی‌ها، پُراثرترین حوزه تحریم، حوزه غذا و کشاورزی است و اگر تحریم بر این حوزه اثر کند، کشور را به زانو درمی آورد ولی جمع‌بندی آنها این بوده که مدل کشاورزی ما توانسته است به تهدید تحریم در این حوزه پاسخ دهد.

وی در پایان تأکید کرد: تهدیدات زیرساختی مثل گذشته ادامه داشته و در یک افق 10 ساله وجود خواهد داشت، بنابراین برنامه‌های توسعه باید با لحاظ کردن تهدید در حوزه های مختلف کاملا هوشمندانه باشند.

انتهای پیام

کد N992462