رئیس سازمان اطلاعات رژیم قذافی و یک تن دیگر متهمان جدید پرونده لاکربی

دولت طرابلس در لیبی رئیس سازمان اطلاعات رژیم معمر قذافی و یک نفر دیگر را به عنوان دو متهم جدید در تحقیقات مربوط به حادثه بمبگذاری لاکربی معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه تلگراف، عبدالله السنوسی، رئیس سازمان اطلاعات رژیم معمر قذافی در لیبی و یک نفر دیگر به نام محمد ابوعجیله به عنوان دو مظنون جدید حادثه بمبگذاری در هواپیمای مسافربری بر فراز لاکربی اسکاتلند در سال 1988 معرفی شده‌اند.

این در حالی است که السنوسی در طرابلس به دلیل محکوم شدن در رابطه با ایفای نقش در کشتار معترضان مخالف حکومت در زمان قیام سال 2011 علیه حکومت قذافی زندانی است.

هنوز اطلاعاتی درباره متهم دوم یعنی ابوعجیله منتشر نشده است اما یک فرد آشنا با این پرونده گفت، ابوعجیله که همچنین با نام محمد ابوعجیله مسعو شناخته می‌شود یک بمب ساز مشهور است.

جمال زوبیا، مدیر دفتر رسانه‌ای دولت طرابلس پیامی به خبرنگاران فرستاده و اسامی آنها را تایید کرد اما گفت، دفتر دادستان کل لیبی هنوز رسما از اطلاعات دو متهم جدید آگاه نشده است.

روز پنجشنبه بازرسان آمریکایی و اسکاتلندی گفتند، دو مظنون لیبیایی جدید را در حادثه بمبگذاری سال 1988 در هواپیمای مسافربری بر فراز شهر لاکربی اسکاتلند شناسایی کرده‌اند.

مقام‌های آمریکایی و اسکاتلندی اظهار کردند، به لیبی اطلاع داده‌اند که می‌خواهند بازرسان خود را به این کشور که عرصه رقابت دو دولت مخالف و حامیان مسلحشان است، بفرستند.

انتهای پیام

کد N992420