فراخوان ثبت‌نام در طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» اعلام شد

قرآن کريم,دانشجو معلم قرآن کریم

سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور به عنوان منادی و پرچم‌دار برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی پژوهشی فرهنگی برای سال تحصیلی 94 95 طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» را در دست اجرا دارد.

سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور به عنوان منادی و پرچم‌دار برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی پژوهشی فرهنگی برای سال تحصیلی 94 95 طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» را در دست اجرا دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در فراخوان سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان آمده است: طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» در راستای نیل به نهضت قرآن آموزی در کشور، از دانشجویان مستعد و آشنا به علوم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم ثبت نام به عمل آورده و جهت تعلیم به دیگر دانشجویان و نیز گسیل به مناطق محروم کشور در قالب اردوهای جهادی قرآنی آموزش می‌دهد.

محتوای دوره‌های آموزشی این مرکز پس از برگزاری آزمون ورودی در رشته روخوانی و روانخوانی و انتخاب دانشجویان، به صورت حضوری با برگزاری اردوهای آموزشی و به صورت مکاتبه‌ای ارائه خواهد شد.

در بخش دیگری از این فراخوان آمده است: مرکز دانشجو معلم قرآن کریم می‌تواند یکی از بزرگترین زمینه‌هایی باشد که دانشجو در کنار دریافت آموزش‌های علمی به فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد قرآنی زیر نظر دبیرخانه مرکزی بپردازد؛ مسئولین سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور امید آن دارند که نهادهای دانشگاهی و فرهنگی همکاری لازم را در اجرای این طرح داشته باشند.

بر اساس آیین‌نامه اجرایی، دانشجویان عضو از حضور اساتید برجسته قرآنی و علمی بهره‌مند خواهند شد. هم‌چنین در صورت همکاری در امر تدریس به دانشجویان دیگر در محیط دانشگاه و یا مردم مناطق محروم از مزایای حق التدریس بهره‌مند می‌گردند.

از دیگر محاسن شرکت در طرح می‌توان به ایجاد زمینه‌های شغلی در مراکز قرآنی، دریافت گواهینامه آموزشی معتبر جهاد دانشگاهی، حضور در اردوهای آموزشی، ایجاد زمینه‌های تبادل افکار و خلاقیت اشاره نمود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند با اداره آموزش سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور به شماره 66951158-021 تماس بگیرند.

انتهای پیام

کد N992341