۰
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

مبلغان دینی در ایام محرم، فلسفه واقعی قیام عاشورا را بیان کنند

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مبلغان دینی باید در ایام محرم سعی کنند مفهوم شهادت و فلسفه واقعی قیام عاشورا را برای جامعه بیان کرده و آن را با مسئله ظهور و فرج امام زمان(عج) که صاحب اصلی این مجالس عزاست، گره بزنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، در همایش طلایه‌داران تبلیغ که در دفتر امام جمعه زاهدان برگزار شد، افزود: بال سرخ عاشورا و بال سبز انتظار دو بال پرواز شیعه در طول تاریخ بوده و محرم فرصت مناسبی برای گره زدن این دو و عروج یافتن شیعیان است.

امام جمعه شهرستان زاهدان بیان کرد: بال سرخ عاشورا و بال سبز انتظار دو بال پرواز شیعه در طول تاریخ بوده و محرم فرصت مناسبی برای گره زدن این دو و عروج یافتن شیعیان است.

وی افزود: محرم بار حماسه، شور حسینی، غیرت، ایثار و شهادت را در جامعه شکل می‌دهد و مفهوم انتظار نیز بار امید و اندیشه مدیریت آینده را در بر دارد، بنابراین اگر ما می‌خواهیم تفکر خود را القا کنیم، باید از این ایام بهترین استفاده را ببریم.

آیت‌الله سلیمانی اظهار کرد: مسئله انتظار فرج در آیات و روایات بسیار بیان شده است، اما امروزه دشمنان سعی می‌کنند محتوای آن را عوض کنند و تفکرات نادرست و بنیادگرایانه انجیلی را در میان ملت‌ها ترویج دهند.

وی عنوان کرد: اکثر سیاست‌مداران غربی بر اساس تفکر انجیلی آتش جنگ علیه مسلمانان را برافروخته‌اند که حمله به عراق، افغانستان و فلسطین نیز در همین راستا بوده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: هیچ مکتبی به اندازه شیعه فرهنگ واقعی انتظار را منتقل نمی‌کند؛ همه امت اسلامی معتقدیم که آینده جهان به دست اسلام و با رهبری فرزندی از فرزندان حسین(ع) مدیریت خواهد شد، اما تنها شیعه است که تقدیر عالم را تنها به امضای حضرت ولی‌عصر(عج) می‌پذیرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.