اجمالی/ظریف در نشست خبری با اشتاین مایر:

ایران از گسترش نقش آلمان در منطقه استقبال می‌کند

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ایران از گسترش نقش آلمان در منطقه استقبال می‌کند، گفت: روابط ایران و آلمان می‌تواند نمونه‌ای برای روابط ایران و اروپا باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان که صبح امروز به منظور رایزنی با مقامات کشورمان و حضور در اجلاس مقدماتی کنفرانس امنیتی مونیخ وارد تهران شده است با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزرای امور خارجه دو کشور پس از دیدار دوجانبه در نشست خبری مشترک حاضر شدند و به سئوال خبرنگاران پاسخ دادند.

محمدجواد ظریف در این نشست خبری با ابراز خرسندی از سفر وزیر خارجه آلمان به ایران، گفت: روابط ایران و آلمان، روابط دیرینه، مبتنی بر احترام متقابل و منافع مشترک برای دو کشور بوده است.

وی با بیان اینکه امروز روش‌های گسترش روابط میان دو کشور را بررسی کردیم، گفت: در هفته‌های گذشته نیز شاهد سفر هیات‌های عالی آلمان به ایران بودیم و هیات‌های مختلف تجاری، بازرگانی، صنعتی و فرهنگی آلمان به ایران سفر کرده‌اند و امیدواریم این روابط زمینه جدیدی برای گسترش همکاری‌های میان دو کشور فراهم کند.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: همچنین بخش خصوصی ایران و آلمان می‌توانند به عنوان موتور گسترش فعالیت دو کشور فعالیت داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به گفتگوهای سیاسی آلمان و ایران، گفت: تروریسم، خلع سلاح هسته‌ای، موضوعات منطقه‌ای و مواد مخدر از موضوعات مورد علاقه دو کشور است که امروز گفتگوهای خوبی در این زمینه داشتیم.

ظریف همچنین با اشاره به همکاری‌های منطقه‌ای میان ایران و آلمان، گفت: ایران از گسترش نقش آلمان در منطقه استقبال می‌کند و آلمان می‌تواند نقش خاصی در خلیج‌فارس، خاورمیانه و منطقه پیرامونی آن ایفا کند.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: روابط ایران و آلمان می‌تواند نمونه یک روابط خوب میان ایران و اروپا باشد.

 

ادامه دارد....