استقبال دمشق از تصمیم روسیه برای ایجاد پایگاه نظامی در سوریه

سوريه,تروريسم,روسيه

سفیر سوریه در مسکو از تصمیم روسیه برای ایجاد پایگاه نظامی در سوریه استقبال و تاکید کرد که این اقدام می‌تواند به دمشق در مبارزه با تروریسم کمک کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، ستاد مشترک ارتش روسیه روز جمعه اعلام کرده بود که تصمیم دارد پایگاه نظامی جدیدی را برای نیروهای هوایی، زمینی و دریایی خود در غرب سوریه جهت تسریع در جنگ علیه تروریسم ایجاد کند.

ریاض حداد، سفیر سوریه در مسکو با استقبال از این طرح گفت: دمشق از این مساله کاملاً اطمینان دارد که نیروهای روسیه و ارتش سوریه برای از بین بردن تمامی گروه‌های تروریستی در سوریه تلاش خواهند کرد.

پیش از این نیز آندره کارتابولف، رئیس مرکز عملیات در ستاد ارتش روسیه طرح ایجاد این پایگاه را تایید کرده بود.

وی امکان استفاده از کشتی‌های جنگی روسیه در دریای مدیترانه را برای شرکت در عملیات علیه تروریست‌ها بعید ندانست.

این فرمانده ارتش روسیه همچنین از ایجاد خط ارتباطی میان اتاق کنترل پرواز روسیه در پایگاه حمیمیم در لاذقیه و مرکز فرماندهی نیروی هوایی اسرائیل خبر داد.

ستاد ارتش روسیه اعلام کرد که وزارت دفاع این کشور و آمریکا نیز با انجام اقداماتی برای تامین امنیت عملیات هواپیماهای دو کشور در سوریه توافق کرده‌اند.

روسیه همچنین از تماس‌های مستقیم میان وزارت دفاع روسیه و ترکیه برای تامین امنیت هوایی در نزدیکی مرزهای ترکیه و ممانعت از وقوع حوادث غیرمنتظره خبر داد.

ارتش ترکیه اخیرا از سرنگونی یک پهپاد ناشناس بر فراز حریم هوایی خود در نزدیکی مرز با سوریه خبر داده بود.

انتهای پیام

کد N992104