پنج شهید و 315 زخمی در درگیری‌های روز جمعه فلسطین اشغالی

در ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی و حمله به درگیری‌های امروز جمعه فلسطینیان با نظامیان صهیونیست در سراسر کرانه باختری و نوار غزه و قدس اشغالی، دو فلسطینی دیگر هم به شهادت رسیدند و بدین گونه شمار شهدای امروز به 5 نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ جوانان فلسطینی روز نیز که از سوی گروه‌های مقاومت روز خشم و تظاهرات نامگذاری شده بود، جمعه در مناطق مختلف فلسطین اشغالی با نظامیان رژیم صهیونیستی درگیر شدند که در نتیجه آن پنج تن شهید و 315 تن دیگر زخمی شدند.

در نزدیکی پایگاه نظامی "ناحل عوز" واقع در شرق شهر غزه با اشغالگران صهیونیست درگیر شدند که در جریان درگیری‌ها در این منطقه محمود حمید 22 ساله هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید و تعدادی دیگر هم زخمی شدند.

از سوی دیگر، منابع محلی گزارش دادند که فلسطینیان همچنین با اشغالگران صهیونیست در بیت فوریک شهر نابلس به رویارویی برخاستند که در جریان آن ایهاب جهاد بر اثر اصابت گلوله به شهید شد و 7 تن دیگر هم زخمی شدند.

جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد: نیروهای این جمعیت روز جمعه 315 مجروح را به مراکز درمانی انتقال داده‌اند که 269 تن از آنان در جریان درگیری‌های کرانه باختری و 46 تن دیگر هم در جریان رویارویی‌های نوار غزه مجروح شدند.

بنا بر اعلام منابع پزشکی فلسطینی در درگیری‌های روز جمعه در دیگر مناطق فلسطینی نیز 3 تن به شهادت رسیدند.

از سوی دیگر، منابع آگاه گزارش دادند، اشغالگران صهیونیست به شهرک سلواد در شرق رام الله نیز یورش برده‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جوانان فلسطینی نیز در واکنش به اقدامات نظامیان اسرائیلی شامگاه جمعه به سمت اتوبوس حامل شهرک نشینان صهیونیست در نزدیکی قلقیلیه کوکتل مولوتف پرتاب کردند که در نتیجه این اتوبوس به کلی در آتش سوخت. در این حادثه چندین صهیونیست زخمی شده اند.

انتهای پیام

کد N992034