تاکید روسای جمهور آمریکا و کره‌جنوبی بر حل مسئله هسته‌ای کره‌شمالی

کره شمالی,کره جنوبی

روسای جمهور آمریکا و کره‌جنوبی اعلام کردند که آنها برای مذاکره با کره‌شمالی در مورد تحریم ‌ها علیه این کشور آماده هستند اما پیونگ‌یانگ لازم است نشان دهد که در مورد کنار گذاشتن برنامه تسلیحات هسته‌ای خود جدی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با پارک گئون های همتای کره‌ای خود در پاسخ به سوالی در این رابطه که آیا وی امکان توافق با کره‌شمالی را همچون توافق با ایران می‌بیند، گفت که وی هیچ نشانه‌ای نمی بیند که نشان دهد کره‌شمالی یک آینده بدون تسلیحات هسته‌ای را در ذهن دارد.

اوباما گفت: مقامات کره شمالی اعلام کرده اند خواهان لغو تحریم‌ها، بهبود روابط و مذاکره در مورد خلع سلاح هسته ای هستند. ما نیز آماده مذاکره هستیم اما هنوز به این نقطه نرسیده ایم. نشانه ای که ثابت کند مقامات کره شمالی یک آینده بدون تسلیحات هسته ای را در ذهن دارند، دیده نمی شود.

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی نیز اعلام کرد که مهم است اقدامات بین المللی در راستای حل مسئله هسته ای کره‌شمالی انجام شود. وی گفت که با رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد لزوم تقویت دیپلماسی در این راستا به توافق رسیده است.

انتهای پیام

کد N991985