سفر جان آلن به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس

سیاسی

وزارت خارجه آمریکا از سفر یک هفته ای نماینده ویژه اوباما در ائتلاف ضدداعش به کشورهای عربستان، امارات، کویت، قطر و بحرین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، ژنرال «جان آلن» نماینده رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف ضدداعش به زودی عازم خاورمیانه می شود. بر این اساس آلن در این سفر یک هفته ای به کشورهای عربستان، امارات، کویت، قطر و بحرین می رود.

هدف از این سفر دیدار با شرکای آمریکا در منطقه و هماهنگی بیشتر اقدامات ائتلاف مبارزه با داعش عنوان است. بر این اساس ژنرال آلن از هجدهم اکتبر دیدارهایی دوجانبه با مقامات سیاسی و امنیتی عربستان، کویت، امارات، قطر و بحرین با محور مسایل مربوط به ائتلاف ضد داعش و مسایل منطقه ای خواهد داشت.

در جریان این سفر «برت مک گورک» معاون ژنرال آلن نیز در ابوظبی به وی خواهد پیوست و باقی دیدارهای نماینده اوبام همراه با حضور مک گورک خواهد بود.

ژنرال جان آلن پیشتر نیز برای دیدار با مسئولان ارشد دولتی و امنیتی عراق به این کشور سفر کرده است. وزارت خارجه آمریکا در این خصوص نوشت: ژنرال جان آلن در دیدار با مقامات عراقی درباره حمایت پایدار ائتلاف ضد داعش از تلاش هایی که به رهبری عراق برای تضعیف و شکست دادن داعش صورت می گیرد و نیز تحولات اخیر منطقه به بحث و تبادل نظر پرداخته است.