عبدی تاکید کرد

رعایت استاندارد‌های لازم جهت جهانی شدن تولیدات داخلی

سیاسی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ایران باید در بازار جهانی نقش داشته باشد و تولیدات خود را در سطح بین‎المللی عرضه کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، ایرج عبدی در مراسم روز جهانی استاندارد با بیان اینکه در حال حاضر با ایجاد فضای پسا تحریم دو گره تحریم و بسته بودن بازار جهانی از پای اقتصاد ایران باز شده است، افزود: تصویب قوانین و استاندارد سازی حوزه استاندارد در شرایط کنونی ایران اسلامی امری لازم و بدیهی است.

وی بر ضرورت رعایت استاندارد‌های لازم برای جهانی شدن بازار تولیدات و محصولات ایرانی تاکید کرد و ادامه داد: در راستای اقتصادی کردن انرژی هسته‌ای باید با مشارکت بین‎المللی و ایجاد بازار منطقه‌ای به توانمندی رسید.

این نماینده مجلس بیان کرد: در سال‎های گذشته بازارهای جهانی کشور ایران از دست رفته و در برخی موارد حتی با کشورهای همسایه نیز هیچ ارتباطی وجود نداشته است.

عبدی با بیان اینکه از دست رفتن بازار دنیا در واقع خلاف تمام استاندارد‌ها است و این در حالی است که دنیا به بازار ایران نیاز دارد، به تحریم‌ها و تاثیر منفی آن بر حوزه در آمدی کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در حال حاضر این دو گره بزرگ از پای اقتصاد کشور ایران باز شده است.

نماینده مردم خرم‎آباد در مجلس تاکید کرد که فعالیت واحدهای تولیدی نه تنها باید به سمت صادرات و نگاه به بازار کشورهای منطقه باشد بلکه باید به اروپا و دنیا صادرات داشته باشد.

عبدی یادآور شد: شرایط اقتصادی دنیا منطقه‌ای و بین‎المللی شده است و اگر نتوانیم در اقتصاد کلان کشور برنامه‌ای برای زبان مشترک و استانداردسازی داشته باشیم موفق نخواهیم بود.

وی تصریح کرد: به یمن مقاومت و همدلی و همزبانی ملت ایران، این سرزمین برای سرمایه‎گذاری امن است و باید برای تحقق اهداف و گرفتن سهم ایران اسلامی در شرایط پسا تحریم تلاش جدی شود.

انتهای پیام

کد N991687