یک مقام مسئول در وزارت خارجه :

هیچ تغییری در همکاری و حضور مستشاری ایران در سوریه ایجاد نشده است

ايران,سوريه

یک مقام مسئول در وزارت خارجه ادعاهای مطرح شده در خصوص اعزام نیرو از ایران به سوریه را مردود خواند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، وی گفت: هیچ تغییری در همکاری و حضور مستشاری ایران در سوریه ایجاد نشده و خبرسازی‌های رسانه‌ها و مقامات مختلف خارجی در این خصوص تلاش برای تحریف روند جاری میدانی در جبهه های مختلف نبرد ارتش و نیروهای مردمی سوریه علیه گروههای تروریستی است .

این مقام مسئول اضافه کرد: حضور مستشاری ایران در سوریه برای کمک به این کشور در مبارزه علیه تروریسم بوده است و تبلیغات رسانه‌ها برای تحریف حضور مستشاری ایران فرافکنی و سرپوش بر حمایت‌های همه جانبه مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی کشورهای غربی و هم پیمانان منطقه ای آنها از گروه‌های مختلف تروریستی تکفیری است .

وی افزود: تروریسم در سوریه و عراق وضعیت منطقه را به آشوب کشیده و دامنه هراس مردم سوریه از جنایات تروریست‌ها و فرار به سوی مرزهای کشورهای همسایه و اروپا صحنه های رقت باری را پدید آورده و روزانه مردم بی دفاع توسط تروریست‌ها به فضیح ترین اشکال ممکن کشته می شوند و کمک ایران به عراق و سوریه وظیفه بدیهی ایران برای کمک به این کشورها و بازگشت آرامش و ثبات به منطقه است .

طی روز های گذشته و متعاقب پیروزی‌های ارتش های سوریه و عراق علیه تروریست‌ها در مناطق مختلف روند تبلیغات و ادعاهای جدید مبنی بر اعزام نیروی جنگنده از ایران به سوریه دوباره مطرح شده است . از جمله روزنامه واشنگتن پست چاپ آمریکا ادعا کرده ایران با اعزام نیرو به سوریه مداخله خود را در این کشور تشدید کرده است.

واشنگتن پست با طرح این ادعا افزود که صدها نیروی ایرانی در شمال و مرکز سوریه مستقر شده اند و بدین ترتیب، مداخله تهران در جنگ داخلی سوریه به صورت قابل توجهی افزایش یافته است. آنها در تهاجمی بلندپروازانه برای بازپس گیری مناطق کلیدی از شورشیان به آن‌چه جنگجویان جنبش حزب الله -که هم پیمان ایران هستند- خوانده، پیوسته اند . این در حالی است که جنگنده های روسی به حملات هوایی خود در سوریه ادامه می دهند.

انتهای پیام

کد N991548