کشته شدن 36 تن به دنبال چند حمله انتحاری در شمال شرق نیجریه

منابع خبری در نیجریه اعلام کردند، به دنبال وقوع چند حمله انتحاری در ایالت بورنو در شمال شرق این کشور دست کم 36 تن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع خبری در پلیس نیجریه و همچنین در بیمارستان‌های این کشور اعلام کردند: چندین حمله انتحاری در ایالت بورنو یک مسجد و یک ساختمان مسکونی را هدف قرار دادند که کشته شدن دست کم 36 تن را به دنبال داشتند.

ایالت بورنو نیجریه جایی است که گروه تروریستی بوکوحرام در آن اعلام موجودیت کرده است. این ایالت از زمان رسیدن محمدو بوهاری، به ریاست جمهوری نیجریه در ماه مه تاکنون تمرکز اصلی حملات افراد مظنون به عضویت در بوکوحرام بوده که در حملات آنها در این مدت حدود هزار تن کشته شدند.

یک منبع خبری بیمارستانی در نیجریه اعلام کرد: دو انفجار انتحاری یک مسجد را در حومه شهر مایدوگوری مرکز ایالت بورنو هدف قرار دادند که کشته شدن دست کم 29 نفر را به دنبال داشتند.

این در حالی است که یک سخنگوی پلیس تلفات این انفجارها را 14 تن اعلام کرد.

سخنگوی آژانس ملی مدیریت وضعیت اضطراری در نیجریه نیز گفت: در یک حمله انتحاری دیگر که صبح امروز در نزدیکی محل وقوع بمب گذاری‌های روز گذشته رخ داد، شش تن دیگر کشته شدند. هرچند که هدف این حمله مسجد نبوده است.

وی همچنین گفت که خود بمب گذار نیز کشته شد و 17 تن دیگر زخمی شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته است اما معمولا چنین حملاتی از جانب بوکوحرام انجام می‌شود.

انتهای پیام

کد N991541