۰

تاکید العبادی و معصوم بر حفظ آرامش در منطقه کردستان عراق

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس جمهور و نخست وزیر عراق طرف‌های سیاسی در منطقه کردستان این کشور را به آرامش، گفت‌وگو و محافظت از شهروندان دعوت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از سایت سومریه نیوز، فؤاد معصوم، رئیس جمهور و حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در نشست مشترک خود بر اهمیت حمایت از روند اصلاحات و عدم ایجاد موانع در آن تاکید کردند.

در بیانیه دفتر نخست وزیری عراق آمده است: در دیدار العبادی با فؤاد معصوم، طرفین ضمن تبریک به مناسبت پیروزی نیروهای مسلح علیه گروه تروریستی داعش در بیجی، الانبار و سایر مناطق، بر اهمیت متحد کردن تلاش‌ها برای مقابله با چالش‌هایی که کشور در زمینه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و مالی با آن مواجه است، تاکید کردند.

این بیانیه افزود: طرفین در این دیدار ضمن بررسی مساله منطقه کردستان واهمیت حفظ آرامش در آن، از طرف‌های سیاسی خواستند تا برای حل مشکلات و پیامدهای آن به گفت‌وگو، و توجه به راه‌های قانونی و قانون اساسی روی آورده و از جان شهروندان و اموال عمومی حفاظت کنند.

در بیانیه مذکور آمده است که در این نشست بر حمایت از روند اصلاحات و ادامه آن و تلاش برای از بین بردن فساد و مفسدان تاکید شد هم‌چنین طرفین تاکید کردند که چیزی نباید مانع از انجام این امور شود.

طرفین اوضاع منطقه را نیز مورد بررسی قرار داده و تاکید کردند که عراق باید از کشور، ملت و منافع ملی‌اش جانبداری کند.

در ادامه این بیانیه آمده است که العبادی و معصوم درخصوص آمادگی‌های کشور برای عملیات آزادسازی موصل و آماده کردن فضای مناسب برای آن نیز به گفت‌وگو پرداختند.

طی روزهای گذشته استان سلیمانیه عراق شاهد تظاهرات‌هایی بود که به خشونت و به آتش کشیدن ساختمان‌های احزاب سیاسی کشیده شد. در تظاهرات انجام شده در منطقه شارزور در شرق سلیمانیه تظاهرکنندگان پرچم احزاب را از ساختمان‌های پنج حزب کردستانی پایین کشیده و اعلام کردند که این اقدام در راستای نارضایتی از مواضع این احزاب در قبال عدم پاسخگویی به خواسته‌های‌شان انجام شده است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.