مداحان و وعاظ از بیان سخنان خلاف قانون پرهیز کنند

ایسنا نوشت:یک نماینده پیشین مجلس گفت: مداحان و وعاظ در آستانه محرم، به توصیه‌های مقام معظم رهبری درباره همدلی و همزبانی میان دولت و ملت توجه و از بیان کردن سخنان خلاف قانون خودداری کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا اکرمی ، اظهار کرد: نمی توان ماه محرم و مجالس عزاداری را از سیاست و مسائل سیاسی جدا دانست، اما این دلیل نمی شود تا برخی در مجالس عزاداری به تندروی روی آورند و با چشم بستن بر واقعیت، برخلاف نظرات مقام معظم رهبری سخن گویند.

وی با تاکید بر اینکه اگر مداحان و وعاظ ِ هیئتهای مذهبی به توصیه‌های رهبری توجه کنند، می توانند بدون آنکه در دام تندروی بیفتند، به طرح مسائل سیاسی بپردازند، اظهار کرد: اگر قانون اساسی و سخنان مقام معظم رهبری مدنظر وعاظ و مداحان قرار گیرد، در آن صورت می‌توان شاهد حفظ شدن شأن مجالس عزاداری امام حسین (ع) بود.

اکرمی افزود: رعایت انصاف در طرح مسائل سیاسی در مجالس عزاداری، وظیفه هر گوینده و مداحی است و هرکس خارج از دایره انصاف و بی توجه به قانون اساسی و نظرات رهبری عمل کند، در دام افراطی‌گری افتاده است.

وی در پایان با اظهار امیدواری از توجه مداحان و وعاظ به توصیه‌های رهبری گفت: حتماً مقام معظم رهبری سفارش‌ها و توصیه‌هایی را خطاب به وعاظ و مداحان هیئت‌های مذهبی بیان خواهند کرد که امیدوارم مورد توجه همه مداحان قرار گیرد و به آن عمل کنند.

2929

کد N991163