آمریکا ناتو را به ادامه حضور در افغانستان فراخواند

سیاسی

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به نقل از اشتون کارتر اعلام کرد این کشور از کشورهای عضو ناتو خواسته که در افغانستان حضور نظامی خود را تمدید کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بعد از خبر ماندن ۵۵۰۰ نیروی نظامی آمریکایی در افغانستان بعد از سال ۲۰۱۶ توسط باراک اوباما، وزیر دفاع آمریکا نیز به اظهار نظر درباره سیاست آمریکا در قبال این مسئله پرداخت.

اوباما پیش از این قول داده بود همه نیروهای نظامی آمریکایی را از افغانستان خارج کند. وی به خاطر اینگونه موضع گیری ها حتی توانست جایزه صلح نوبل را کسب کند. اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در بیانیه ای گفت: من با تمام متحدان آمریکا صحبت کرده ام و آنها نیز از این خبر استقبال کرده اند.

کارتر گفت که در نشست بروکسل با کشورهای عضو ناتو از این کشورها خواسته است مدت حضور نیروهای نظامی خود را در افغانستان افزایش دهند.

پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به نقل از کارتر گفت: آمریکا از متحدانش در اروپا خواسته است این کشور را در ماموریتی که آمریکا آن را آموزش ارتش افغانستان در برقراری صلح و ثبات در کشور خوانده، یاری کنند.

به گفته کوک هنوز نوع همکاری های کشورهای عضو ناتو در افغانستان مشخص نیست. آمریکا از کشورهای عضو ناتو خواسته است تعهد بیشتری در افغانستان از خود نشان دهند.

در حال حاضر آلمان، انگلیس و استرالیا کشورهایی هستند که در کنار آمریکا نیروهای نظامی خود را در افغانستان حفظ کرده اند.