امیرعبداللهیان: انتفاضه نوین درحال رویش است

ایرنا نوشت: حسین امیرعبداللهیان گفت: تحولات کنونی در فلسطین و مقاومت مردم و جوانان در اراضی اشغالی، موید رویش انتفاضه نوین در واکنش به تجاوزات و کودک کشی صهیونیست ها است.

معاون عربی و افریقای وزیر امور خارجه روز پنج شنبه گفت: نقض سیستماتیک حقوق بشر و هتک حرمت مسجدالاقصی و شرارت های صهیونیستی نتیجه ی مشکلات ساختگی در جهان اسلام، سیاستهای نابخردانه و سرمایه های تروریست پرور در منطقه است.
وی افزود: متاسفانه تخریب زیر ساخت های کشورهای اسلامی و همگامی برخی طرفها با راهبردهای خشن صهیونیستی و اتخاذ سیاستهای جنگ طلبانه به پشتوانه معنوی برای رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.
امیرعبداللهیان گفت: مداوای تروریست های تکفیری منطقه در بیمارستانهای رژیم صهیونیستی و کشتار جوانان فلسطینی در این ایام ,حقیقت تحولات و واقعیات پشت پرده را برملا ساخته و تکلیف مردم و دولتهای منطقه در مواجهه با این توطئه ها را روشن کرده است.
معاون وزیر امور خارجه اضافه کرد: بدون تردید محور مقاومت در منطقه اجازه نخواهد داد موضوع فلسطین و احقاق حقوق فلسطینی ها بواسطه جنایات تکفیریها در عراق و شام و شرارت های صهیونیستها در فلسطین به حاشیه رانده شود.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران استمرار دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین را با تمام توان ادامه خواهد داد و جهان اسلام را به حمایت از مردم مظلوم فلسطین فرا می خواند.

4949

کد N991033