پیش‌نویس قطعنامه عربی برای اعزام نیروی حافظ صلح به فلسطین

فلسطين,سازمان ملل متحد

نماینده فلسطین در سازمان ملل از پیش‌نویس قطعنامه عربی در شورای امنیت برای اعزام نیروی حافظ صلح بین‌المللی به فلسطین و استقرار در قدس شرقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل در این باره گفت: فلسطینی‌ها از شورای امنیت می‌خواهند تا مساله استقرار نیروهای بین المللی در قدس شرقی را بررسی کند تا بدین وسیله تلاش شود اقدامات خشونت آمیز کاسته گردد.

وی در ادامه افزود: این درخواست در چارچوب پیش نویس یک قطعنامه توسط کشورهای عربی به شورای امنیت ارائه خواهد شد.

قرار است سفرای کشورهای عربی در سازمان ملل امروز (پنجشنبه) در خصوص درخواست برای برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت در سایه افزایش تنش‌ها در کرانه باختری و قدس رایزنی کنند چرا که جلسه عادی شورای امنیت در خصوص خاورمیانه هفته اینده برگزار می‌شود.

ریاض منصور عنوان داشت: بر اساس این پیش‌نویس ما خواهان عقب نشینی نیروهای اسرائیلی از مناطق درگیری و استقرار نیروهای حفاظت بین المللی در اطراف مسجد الاقصی در قدس شرقی هستیم تا بدین ترتیب از فلسطینی‌هایی که می‌خواهند برای اقامه نماز وارد این حرم قدسی شوند حمایت به عمل آید.

وی در ادامه افزود: دفتر امور حقوقی سازمان ملل سندی متشکل از 44 صفحة را آماده کرده که در آن جزئیات گزینه‌هایی که می توان از آن برای حمایت از فلسطینی‌ها استفاده کرد آورده شده است اما شورای امنیت باید این سند را بررسی کند.

انتهای پیام

کد N990918