برگزاری انتخابات چقدر هزینه دارد؟/ بودجه ای که در اختیار وزارت کشور قرار گرفت چقدر است؟

ایسنا نوشت: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور گفت: دولت تدبیر و امید با پرداخت 250 میلیارد ریال بدهی استانداری‌ها به مجریان انتخابات سال 1392، در زمان حاضر هیچ‌گونه بدهی انتخاباتی ندارد.

جواد ناصریان در دومین روز از همایش آموزشی و توجیهی منطقه‌ای ستاد انتخابات کشور در تبریز، اظهار کرد: برای برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یک هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار در اختیار وزارت کشور قرار گرفته تا تمامی هزینه‌های انتخابات از این محل تامین شود.

وی رعایت قوانین و عدالت در توزیع منابع را هدف اصلی وزارت کشور در هزینه کرد اعتبارهای مربوط به انتخابات عنوان کرد و افزود: در این زمینه ورود به مناقصه‌های مختلف باید با صرفه جویی کامل انجام شود به طوری که تاکنون وزارت کشور در این زمینه 30 درصد از هزینه‌های مربوط به خریدها را کاهش داده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور گفت: تاکنون شش عنوان قرارداد با طرف‌های حقوقی توسط وزارت کشور منعقد شده که در هر کدام از آنها 30 درصد نسبت به انتخابات سال 92 کاهش هزینه داشته‌ایم.

وی با تاکید بر عدالت در توزیع منابع مالی انتخابات گفت: در این راستا متناسب با حجم، موقعیت و شرایط بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها توزیع منابع انجام می‌شود و مسوولان استانی مطمئن باشند که صد در صد منابع انتخابات را وصول کرده و توزیع می‌کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور با بیان این که دستورالعمل هزینه کردهای انتخابات به زودی از سوی وزارت کشور به استانداری‌ها ابلاغ می‌شود، یادآور شد: استانداران و فرمانداران باید مفاد این دستورالعمل را به دقت مدنظر قرار دهند. وزارت کشور تعهدهای مازاد بر اعتبارات پیش بینی شده را تقبل نخواهد کرد زیرا منابع بسیار محدود بوده و باید در هزینه اعتبارات دقت لازم صورت بگیرد.

وی از افزایش حدود 50 درصدی دستمزد مجریان انتخابات خبر داد و افزود: در این زمینه تلاش کرده‌ایم فاصله پرداختی بین مجریان و ناظران تا حد امکان برابر و دستمزدها نیز در مورد مقرر پرداخت شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور با اشاره به تصمیم دولت برای به کارگیری صندوق‌های رای شفاف در انتخابات، گفت: استفاده از صندوق‌های شفاف مورد تاکید رییس جمهوری در وزارت کشور و شورای نگهبان تایید و قرارداد هشتاد هزار صندوق بسته شده است که به موقع آنها را بین استان‌ها توزیع می‌کنیم.

2727

 

 

کد N990891