معاون امنیتی وزیر کشور خبر داد،

زمینه‌های ایجاد کننده ناامنی در انتخابات را کنترل می‌کنیم

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: زمینه هایی که می تواند در انتخابات ناامنی ایجاد کند را کنترل می کنیم تا انتخابات در امنیت کامل برگزار شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین ذوالفقاری در حاشیه سفر وزیر کشور به اصفهان در جمع خبرنگاران درباره جلسه دیشب شورای تامین استان اصفهان گفت:‌ ما اصولا در جلسات شورای اداری چهار موضوع پیشگیری از وقوع جرم،‌ مدیریت بحران، قوانین امنیتی و برآورد وضعیت منطقه کشور و استان را بررسی می‌کنیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ما به دنبال این هستیم که هم‌مفهوم بودن را برای تامین امنیت ایجاد کنیم؛ به ویژه اینکه در آستانه عاشورا و اربعین و انتخابات هستیم و اکنون هم منطقه دچار ناامنی است.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه ما در جلسات تاثیر اتفاقات امنیتی در منطقه در کشور را بررسی می کنیم تصریح کرد: اکنون داعش به دنبال این است که جای پایی در افغانستان داشته باشد؛ از سوی دیگر ما هم با موج جدیدی از افاغنه مواجه هستیم؛ بنابراین نیاز داریم مسائل تروریستی منطقه و به ویژه منطقه شرق کشور را بیشتر بررسی کنیم.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در ادامه خاطر نشان کرد: مسائل مربوط به تامین انتخابات و امنیت عمومی سطح استان اصفهان نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. ما در تامین امنیت مردم در اربعین و عاشورا تاکید بسیاری داریم و با توجه به فاجعه منا تلاش می‌کنیم با کمک هیأت های مذهبی، مراسم عزاداری را با امنیت برگزار کنیم.

ذوالفقاری در ادامه با بیان اینکه ما اطلس امنیتی انتخابات را تکمیل کرده‌ایم گفت:‌ ما اتفاقات امنیتی دوره‌های قبلی انتخابات را بررسی کرده‌ایم و شهرهایی که بیشترین درگیری را داشته‌اند با رنگ قرمز، شهرهای کم‌تنش را با رنگ زرد و شهرهای بدون مشکل را با رنگ سفید مشخص کرده‌ایم؛ البته ما از پدیده‌های نوظهور نیز غافل نمی‌شویم. ما بر شهرهایی که زمینه تنش یا اختلافات قومی را دارند بیشترین توجه را داریم.

ذوالفقاری در پایان درباره وضعیت امنیتی استان اصفهان در دوران انتخابات گفت: این استان وضعیت امنیتی خوبی داشته و ما هیچ تنشی در این استان نداشته‌ایم. امیدواریم در این انتخابات نیز در این استان شاهد تنش نباشیم.

انتهای پیام

کد N990800